Je duševně nemocný, hájí střelce z kina obhajoba

ČTK ČTK
10. 8. 2012 7:17
Čtyřiadvacetiletému Jamesi Holmesovi hrozí trest smrti
James Eagan Holmes před soudem
James Eagan Holmes před soudem | Foto: Reuters

Denver - Mladík James Holmes obžalovaný z mnohonásobné vraždy při červencovém promítání batmanovského filmu Temný rytíř povstal je duševně nemocný.

Před střelbou, při které přišlo v kině v Denveru o život 12 lidí a 58 dalších bylo zraněno, se snažil získat pomoc, prohlásil ve čtvrtek u soudu obhájce Daniel King.

King během přelíčení několikrát zmínil duševní nemoc svého klienta. Její povahu ale blíže nerozvedl.

Holmes, který byl slyšení přítomen, měl na sobě vězeňský úbor. Podobně jako při předchozích stáních vypadal omráčeně a stále měl na červeno obarvené vlasy, které podle Reuters začaly chytat růžový odstín.

Ze soudních dokumentů zveřejněných koncem července vyplynulo, že Holmes byl před střelbou v péči psychiatra.

Byl prý pacientem profesorky psychiatrie Lynne Fentonové, která je specialistkou na schizofrenii a vedoucí psychiatrické ordinace pro studenty Coloradské univerzity, kde byl Holmes kdysi doktorandem.

Muž jí údajně poslal zápisník s plány na zabíjení. Balíček se zápisníkem nebyl před střelbou doručen a zůstal zavřený.

Fentonová podle nejmenovaných zdrojů americké televize ABC kontaktovala několik týdnů před krveprolitím policii na Coloradské univerzitě, protože měla obavy z Holmesova chování.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy