Putinův moderátor zuřil kvůli křižníku Moskva. Objevilo se video z potopení lodi

Video Video
19. 4. 2022 12:53
Potopení vlajkové lodi Černomořské flotily je pro Rusy velká potupa. Několik dní poté, co šel ke dnu raketový křižník Moskva, zaútočil přední Putinův propagandista, Vladimir Solovjov, na ruské námořnictvo. „Zuřím nad tím, co se stalo s Moskvou, vlajkovou lodí Černomořské flotily,“ řekl ve svém pořadu Solovjov Live moderátor státní televize.
"Jak jste, sakra, mohli dopustit potopení lodi Moskva?" Putinův moderátor zuřil v přímém přenosu. | Video: Соловьев Live

"Jak se vám podařilo o ni přijít? Vysvětlete mi, proč jste, sakra, byli zrovna v té oblasti Černého moře, zrovna v té době?" spílala přes obrazovku ruskému námořnictvu pravá ruka prezidenta Vladimira Putina. 

Ukrajinci tvrdí, že vlajkovou loď Moskva potopili dvěma zásahy střelami Neptun. "Odkdy se bojová loď bojí raketového úderu, když má obranný systém? Nebylo tedy něco aktivováno?" vyjadřoval rozhořčení Solovjov, na kterého Západ uvrhl sankce za podporu Putinova válečného tažení na Ukrajinu.

K takto přímé veřejné kritice námořnictva by těžko mohlo dojít bez souhlasu Kremlu. V západních médiích se proto spekuluje, zda Solovjovými ústy nepředával rozhořčený vzkaz samotný ruský prezident.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy