Itálie a USA rozprášily mafiánský drogový gang

ČTK ČTK
11. 2. 2014 23:00
Zatýkalo se v Itálii i v New Yorku. Zločineckou síť pomohl rozkrýt tajný agent
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Řím - Italské a americké úřady rozprášily gang překupníků drog řízený italskou mafiánskou skupinou 'Ndrangheta a newyorskou mafiánskou rodinou Gambinových, původem ze Sicílie. Podle agentury AP bylo v Itálii zatčeno 17 osob a v New Yorku dalších sedm.

Vyšetřování ukázalo, jak původně kalábrijská organizace 'Ndrangheta rozšiřuje své aktivity mimo Itálii a upevňuje svou pozici jedněch z nejmocnějších obchodníků s drogami na světě. Dříve přitom šlo spíše o doménu sicilské mafie Cosa Nostra.

Italská protimafiánská policie uvedla, že operace pod názvem "New Bridge" (Nový most) se zaměřila na novou trasu pašování kokainu z Jižní Ameriky do jihoitalského přístavu Gioia Tauro. Italové pak zásobovali americký trh heroinem.

Cílem mafie bylo "vybudovat most zločinu a korupce z Jižní Ameriky do Itálie a dále do New Yorku", uvedl v úterý newyorský prokurátor Marshall Miller.

Zločineckou síť se podařilo odhalit díky odposlechům i tajnému agentovi "Jimmymu", jemuž se podařilo infiltrovat do brooklynského podsvětí.

Úřady rovněž zachytily půl tuny čistého kokainu, který směřoval do Itálie. Droga byla ukrytá v zásilkách kokosu a ananasu z Guyany.

 

Právě se děje

Další zprávy