Itálie a USA rozprášily mafiánský drogový gang

ČTK ČTK
11. 2. 2014 23:00
Zatýkalo se v Itálii i v New Yorku. Zločineckou síť pomohl rozkrýt tajný agent
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Řím - Italské a americké úřady rozprášily gang překupníků drog řízený italskou mafiánskou skupinou 'Ndrangheta a newyorskou mafiánskou rodinou Gambinových, původem ze Sicílie. Podle agentury AP bylo v Itálii zatčeno 17 osob a v New Yorku dalších sedm.

Vyšetřování ukázalo, jak původně kalábrijská organizace 'Ndrangheta rozšiřuje své aktivity mimo Itálii a upevňuje svou pozici jedněch z nejmocnějších obchodníků s drogami na světě. Dříve přitom šlo spíše o doménu sicilské mafie Cosa Nostra.

Italská protimafiánská policie uvedla, že operace pod názvem "New Bridge" (Nový most) se zaměřila na novou trasu pašování kokainu z Jižní Ameriky do jihoitalského přístavu Gioia Tauro. Italové pak zásobovali americký trh heroinem.

Cílem mafie bylo "vybudovat most zločinu a korupce z Jižní Ameriky do Itálie a dále do New Yorku", uvedl v úterý newyorský prokurátor Marshall Miller.

Zločineckou síť se podařilo odhalit díky odposlechům i tajnému agentovi "Jimmymu", jemuž se podařilo infiltrovat do brooklynského podsvětí.

Úřady rovněž zachytily půl tuny čistého kokainu, který směřoval do Itálie. Droga byla ukrytá v zásilkách kokosu a ananasu z Guyany.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy