Ironie osudu? Mluvčího Infarktového grilu zradilo srdce

Petr Jemelka Petr Jemelka
13. 2. 2013 16:52
V posledních dvou letech jde už o druhou oběť extra tučného menu lasvegaské restaurace
Foto: The Heart Attack Grill

Los Angeles - Dvaapadesátiletého Johna Allemana, který vystupoval jako mluvčí restaurace Heart Attack Grill (Infarktový gril), dostihla "nemoc z povolání". Po vážné srdeční příhodě zemřel v lasvegaské nemocnici.

Motto restaurace zní "Chuť, pro niž stojí za to zemřít". A Alleman, jenž se v podniku stravoval každý den, není první, koho vysoce kalorické menu zahubilo.

Extra tučné hamburgery, cukernaté koktejly a hranolky smažené na sádle už před dvěma lety zabily devětadvacetiletého Blaira Rivera - známého propagátora nezdravé stravy, který Infarktovému grilu propůjčil tvář a vystupoval v jeho reklamách.

Restaurace se pyšní titulem nejtučnější hamburger světa. Do jediného hovězího sendviče se totiž tamním kuchařům podařilo vměstnat 9982 kalorií.

Infarktový gril se stylizuje do jakési obezitologie naruby. Kuchaři jsou v podniku nazýváni doktory, servírky sestrami a zákazníci pacienty. Přísně tučná dieta zahrnuje hamburgery nazvané dvojitý, trojitý a čtverný bypass.

Majitel, servírka a šťastný zákazník.
Majitel, servírka a šťastný zákazník. | Foto: The Heart Attack Grill

Výčitky, že své zákazníky v podstatě pomalu zabíjí, majitel restaurace Jon Basso, který chodí v bílém lékařském plášti, odmítá.

"Rozhodně jsem si vědom, že je jídlo, které podávám, nebezpečné. To, co dělám, by však bylo nemorální jedině tehdy, kdybych dal na kraj talíře kus salátu a vydával ho za zdravé. Infarktový gril je nejmorálnější restaurací na Zemi," řekl televizi ABC.

Kdo váží přes 350 liber (necelých 160 kilogramů), jí v jeho restauraci zadarmo. "Kdybych tu hranici snížil na 300, tak zkrachuji, všichni moji zákazníci váží 300 liber," přiznává.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 48 minutami

Na dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň je nehoda, jezdí se jedním pruhem

Dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň uzavřela v pondělí časně ráno téměř na dvě hodiny nehoda osobního vozidla a dodávky. Řidič osobního vozidla utrpěl těžká zranění, záchranáři ho převezli do nemocnice. Provoz jedním jízdním pruhem byl obnoven po šesté hodině ranní.

Zdroj: ČTK
Další zprávy