reklama
 
 

Írán: Kyberválka pokračuje, odrazili jsme útok viru

25. 12. 2012
Írán tvrdí, že odrazil útok viru na počítače v jeho průmyslových areálech na jihu země

Teherán - Írán tvrdí, že odrazil útok neznámého viru na počítače v jeho průmyslových areálech na jihu země.

Podle agentury Reuters to Teherán považuje za pokračování skryté kybernetické války, které prý byla zprvu vystavena jeho jaderná zařízení.

Írán se zaměřil na posílení své počítačové bezpečnosti poté, co jeho centrifugy na obohacování uranu zasáhl v roce 2010 počítačový virus Stuxnet.

Za tímto útokem údajně stály Spojené státy a Izrael, které se spolu s dalšími západními zeměmi obávají, že íránský jaderný program má vojenské cíle.

Íránská jednotka kybernetické bezpečnosti nyní oznámila, že v posledních měsících neutralizovala virus, který napadl počítače v několika lokalitách jižní provincie Hormozgán.

"Nepřátelé prostřednictvím Internetu neustále útočí na íránské průmyslové objekty ve snaze způsobit jim poruchy," citovala íránská média představitele jednotky kyberbezpečnosti v Hormozgánu.

Podle něj virus pronikl do některých výrobních provozů, kupříkladu do elektrárenské společnosti, ale byl Íránci včas zastaven.

V říjnu Teherán ohlásil, že odrazil počítačový útok na komunikační sítě íránských plynových a ropných plošin. Podle Íránu to měl na svědomí Izrael s některými dalšími státy.

Deník The New York Times začátkem léta informoval, že americký prezident Barack Obama krátce po svém nástupu do úřadu v roce 2009 výrazně posílil program počítačových útoků vůči Íránu.

autor: ČTK | 25. 12. 2012

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama