Invaze zombies v USA nehrozí, uklidňují občany úřady

Radim Klekner Radim Klekner
7. 6. 2012 9:59
Průmysl spojený s kultem oživlých mrtvol vynáší v USA ročně pět miliard dolarů
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Washington - Začalo to v roce 1968 Nocí obživlých mrtvol režiséra George Romera, pokračovalo o deset let později Úsvitem mrtvých a skončilo zatím posledním autorovým snímkem Survival of the Dead (2009, v překladu Přežití mrtvých).

Filmy o zombies jsou v USA součástí průmyslu založeného na kultu nebožtíků, kteří vraždí všechno živé kolem sebe. Má obrat pěti miliard dolarů ročně. Patří k němu nejen nekonečné televizní seriály o děsivých přízracích bažících po krvi, ale také obchodní řetězce specializující se na přípravky zaručující přežití v případě, že lidé ze záhrobí člověka skutečně přepadnou.

Řetězec obchodů pro kutily Ace Hardware nabízí kupříkladu šrouby a sponky na zlomené kosti, speciální lepidlo na odpadávající kůži a deodoranty schopné přebít pach hnijícího lidského masa. "Nenechte se vyděsit," stojí na reklamních letácích. "Buďte připraveni."

Po několika případech kanibalismu, zaznamenaných v poslední době, ale řada Američanů propadla přesvědčení, že zombies skutečně existují.

A to natolik, že federální Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) cítilo nutnost zaslat internetovému deníku The Huffington Post oficiální stanovisko, v němž se uvádí, že úřad neví o "žádném viru či nemoci, které by způsobovaly obživnutí mrtvol".

V občanech Spojených států ale opravdu mohl vzniknout dojem, že zombies existují a že se začali lidem zjevovat právě v poslední době. Jako kanibalové.

Bizarní závod v USA:

Obchod s hrůzou

V úterý tak byl v Berlíně zatčen kanadský pornoherec Luka Rocco Magnotta, který zavraždil svého přítele a rozesílal poštou na různé adresy kusy jeho těla.

Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Falcon

O uplynulém víkendu zastřelila policie v Miami nahého muže, který trhal zuby kusy masa z obličeje jednoho z místních bezdomovců. Den poté zabila žena z Texasu své právě narozené dítě a snědla některé části jeho těla. V Marylandu uřízl koncem května jedenadvacetiletý univerzitní student hlavu svého spolužáka a snědl jeho mozek.

Ačkoliv hrůzu vzbuzující případy kanibalismu provázeného projevy neuvěřitelného sadismu dosti nepochybně souvisejí s nadměrným užíváním drog, psychologové v USA se začínají ptát, zda nejsou také důsledkem ničím neomezené distribuce filmů s hororovou tématikou.

A totální nepřítomností státu všude tam, kde by bylo možné zasáhnout a zabránit tomu, aby si lidé navykli, že velké peníze lze vydělat úplně na všem.

"Odpovídá to současným trendům, lidé mají pocit, že se blíží konce světa," citoval The Huffington Post antropoložku Elizabeth Birdovou z Univerzity Jižní Floridy.

Psychologové upozorňují na to, že obchod s hrůzou dnes nezná hranic a že Frankenstein Mary Shelleyové z roku 1818 a konec konců i Romerova Noc obživlých mrtvých jsou jen chabým odvarem toho, co hororová literatura a film nabízejí dnes.

Není proto divu, že kombinace slov "zombie apocalypse" je dnes třetí nejčastěji se objevujícím výrazem ve vyhledávačích společnosti Google.

Server The Daily Beast použil mapu společnosti Google k tomu, aby vytvořil internetového průvodce událostmi, které jsou "předzvěstí příchodu obživlých mrtvol".

Lou Manza, profesor psychologie z pensylvánské Lebanon Valley College byl nemálo překvapen, když mu jeho osmnáctiletý syn u snídaně sdělil, že apokalypsa zombies právě nastává.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Maďarská opozice míří k vítězství v Budapešti, ve volbách zřejmě porazila Orbánovu stranu

V nedělních volbách starosty maďarské metropole Budapešti podle předběžných výsledků míří za vítězstvím kandidát sjednocené opozice Gergely Karácsony. S lehce nadpolovičním ziskem hlasů (50,1 procenta) poráží po sečtení bezmála tří čtvrtin hlasů kandidáta vládní strany Fidesz Istvána Tarlóse, jemuž vyjádřilo podporu 44,8 procenta budapešťských voličů. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž by se jednalo o největší vítězství maďarské opozice za posledních deset let.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Brazilci nedokázali porazit ani Nigérii, Neymar se zranil

Fotbalisté Brazílie ani ve druhém přípravném utkání v Singapuru nedokázali porazit soupeře z Afriky. S Nigérií dnes remizovali 1:1 stejně jako ve čtvrtek se Senegalem. Zápas nedohrála jejich největší hvězda, útočník Neymar odkulhal ze hřiště už ve 12. minutě se zraněným levým stehnem.

Sedmadvacetiletý Neymar ve čtvrtek odehrál stý reprezentační zápas a stal se sedmým brazilským fotbalistou, který to dokázal. Dnes ho ale už krátce po zahájení duelu musel vystřídat Philippe Coutinho.

Nigerijci v poločase vedli po brance Johna Ariba, který nebojácně vběhl do vápna, obhodil si stopera Marquinhose a prostřelil gólmana Edersona. Krátce po přestávce vyrovnal Casemiro, jenž zblízka doklepl do sítě míč odražený od břevna.

Brazilci po červencovém triumfu na Copě América ještě nezvítězili. Ve třech ze čtyř přípravných zápasů remizovali a s Peru prohráli.

Argentina bez potrestaného Lionela Messiho rozstřílela Ekvádor 6:1. Proti jihoamerickému soupeři si zahráli také Slováci, tým českého kouče Pavla Hapala remizoval v Bratislavě s Paraguayí 1:1.

Další zprávy