Foto: Usnul jsem na výuce, vzbudily mě až výstřely. Žáci líčí útok na škole v Kerči

Foto: Usnul jsem na výuce, vzbudily mě až výstřely. Žáci líčí útok na škole v Kerči
Střední odborné učiliště ve městě Kerč na anektovaném Krymu, do kterého chodí okolo 850 studentů, se ve středu stalo terčem útoku.
Na učilišti vraždil osmnáctiletý Vladislav Rosljakov, který sám školu navštěvoval. Zabil 21 lidí a pak spáchal sebevraždu. Jeho tělo se střelným zraněním se podle vyšetřovatelů našlo v jedné z místností školy. Rosljakov předtím použil výbušniny i střelné zbraně.
"Byl jsem v epicentru prvního výbuchu, poblíž bufetu," popsal pro ruskou verzi zpravodajské stanice BBC student Igor Zacharevskyj. V době exploze se nacházel ve školní jídelně. Právě sem útočník umístil podomácku vyrobenou bombu naplněnou hřebíky a šrouby.
Podle vyšetřovatelů bomba explodovala poté, co útočníkovi došly náboje v brokovnici. Ruská policie později v areálu školy objevila ještě další výbušné zařízení, které zneškodnila.
Foto: ČTK
Zahraničí Zahraničí
18. 10. 2018 17:03
"Svou kamarádku Dášu jsem už neviděla," říká Margarita, studentka, která přežila středeční útok ve škole v krymské Kerči. Jeden ze studentů, osmnáctiletý Vladislav Rosljakov, zavraždil celkem 21 lidí. Sám později spáchal sebevraždu. Lidé, kteří útok přežili, popisují ohlušující explozi, ohořelé zdi a rozbitá okna.
 

Právě se děje

Další zprávy