Foto: "Bezcitný" Trump v Texasu neprojevil moc soucit, zní od kritiků. Tisíce lidí jsou v ubytovnách

Trump v Austinu.
Bouře Harvey způsobila ve Spojených státech mohutné záplavy. I ve středu platí v některých částech Texasu pohotovost.
V úterý zavítal do postižených oblastí v Texasu také americký prezident Donald Trump s manželkou Melanií.
Záhy se na něj ale snesla kritika za to, že nevěnoval dostatek pozornosti obětem přírodního neštěstí, jejich příbuzným a dalším lidem, kteří například přišli o obydlí.
Trump místo toho hovořil především o tom, že chce postupovat se záchrannými a rekonstrukčními pracemi tak, aby i za deset let byla rozhodnutí během současných povodní označována jako ta nejlepší.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters ČTK Zahraničí, Reuters, ČTK
30. 8. 2017 14:45
Obyvatelé amerického Texasu čelí ničivým záplavám, které na jih USA přinesl hurikán Harvey. Ten se později přeměnil v bouři a vyžádal si nejméně 18 obětí. List The New York Times uvádí dokonce 30 mrtvých. Uklidnit pozůstalé i další tisíce lidí, kteří se nacházejí v nouzových evakuačních střediscích, měl také americký prezident Donald Trump. Ten do Texasu přiletěl v úterý. Podle řady kritiků ale neprojevil moc soucitu a spíše komentoval dav, který se na prezidenta přišel podívat.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 5 hodinami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy