Foto: "Bezcitný" Trump v Texasu neprojevil moc soucit, zní od kritiků. Tisíce lidí jsou v ubytovnách

Trump v Austinu.
Bouře Harvey způsobila ve Spojených státech mohutné záplavy. I ve středu platí v některých částech Texasu pohotovost.
V úterý zavítal do postižených oblastí v Texasu také americký prezident Donald Trump s manželkou Melanií.
Záhy se na něj ale snesla kritika za to, že nevěnoval dostatek pozornosti obětem přírodního neštěstí, jejich příbuzným a dalším lidem, kteří například přišli o obydlí.
Trump místo toho hovořil především o tom, že chce postupovat se záchrannými a rekonstrukčními pracemi tak, aby i za deset let byla rozhodnutí během současných povodní označována jako ta nejlepší.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters ČTK Zahraničí, Reuters, ČTK
30. 8. 2017 14:45
Obyvatelé amerického Texasu čelí ničivým záplavám, které na jih USA přinesl hurikán Harvey. Ten se později přeměnil v bouři a vyžádal si nejméně 18 obětí. List The New York Times uvádí dokonce 30 mrtvých. Uklidnit pozůstalé i další tisíce lidí, kteří se nacházejí v nouzových evakuačních střediscích, měl také americký prezident Donald Trump. Ten do Texasu přiletěl v úterý. Podle řady kritiků ale neprojevil moc soucitu a spíše komentoval dav, který se na prezidenta přišel podívat.
 

Právě se děje

před 27 minutami

Státní zástupce znovu podal obžalobu kvůli úniku odposlechů Béma s Janouškem

Státní zástupce znovu podal žalobu na bývalého předsedu Věcí veřejných Víta Bártu a policistu Jana Petržílka kvůli úniku odposlechů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Žalobce viní Bártu s Petržílkem ze zneužití pravomoci a ohrožení utajované informace. O znovupodání žaloby informovala pondělní Mladá fronta Dnes (MfD).

Nově podaná obžaloba už v utajeném režimu není. "Jediná odstraněná vada je, že obžaloba již není utajována. Spis je i přes výhrady městského soudu a vrchního soudu utajován stále stejně," řekl MfD Petržílkův advokát Václav Němec. Důkazně se podle něj spis vůbec nikam neposunul.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Venezuelský opoziční předák López, který je blízkým spolupracovníkem Guaidóa, uprchl do Španělska

Venezuelský opoziční předák Leopoldo López v neděli dorazil do Španělska poté, co se rok a půl ukrýval v rezidenci španělského velvyslance ve venezuelské metropoli Caracasu. Lópezovi se nejprve podařilo utéci do Kolumbie, odkud odletěl do Madridu, kde se znovu shledal se svou rodinou. López je blízkým spolupracovníkem šéfa parlamentu Juana Guaidóa, jehož uznává na šest desítek zemí prozatímním prezidentem Venezuely. Guaidó se snaží přimět k demisi autoritářskou vládu Nicoláse Madura s cílem uspořádat v zemi svobodné volby.

López slíbil, že i z exilu bude podporovat politickou opozici v její snaze sesadit Madura. "Venezuelci, toto rozhodnutí nebylo jednoduché. Ujišťuji vás ale, že můžete počítat s tím, že budu bojovat odkudkoli. Nebudeme odpočívat a budeme pokračovat dnem i nocí ve snaze dosáhnout svobody, kterou si všichni Venezuelci zasluhují," uvedl López.

Zdroj: ČTK
Další zprávy