Foto: Foxconn v Číně má problém, zabilo se už 11 lidí

Foto: Foxconn v Číně má problém, zabilo se už 11 lidí
Ostraha hlídá vchod do továrního komplexu Lung-chua.
"Znám důvod sebevražd zaměstnanců Foxconnu a způsob, jak jim zabránit," sděluje na svém transparentu muž obcházející tovární komplex.
Tchajwanská společnost Foxconn sídlí hned v několika státech a městech. V Tuchengu na Tchajwanu...
Foto: Reuters
Monika Horáková
27. 5. 2010 15:57

Peking - Letos již jedenáctý zaměstnanec čínské továrny Foxconn spáchal sebevraždu. Vedení továrny se brání nařčení, že by zaměstnanci pracovali v nelidských podmínkách. Zřídilo také linku důvěry, na níž se zaměstnanci mohou obracet. V Honkongu proběhla proti společnosti Foxconn demonstrace.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy