Foto: Benátky jsou pod vodou. Podívejte se

Foto: Benátky jsou pod vodou. Podívejte se
Hladina vody v Benátkách vystoupala 150 cm nad normální stav a zaplavila 70 % území.
Ve městě byl vyhlášen povodňový poplach. Ten vstupuje v platnost pokaždé, když hladina vody přesáhne hranici 110 cm.
Za normálních okolností turisté ve velkém množství poptávají plavbu ve věhlasných gondolách. Teď se zdá, že tady "frčí" úplně jiný druh plavidel...
Benátská povodeň dopadla především na turisty.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Dan Poláček Zahraničí, Reuters, Dan Poláček
12. 11. 2012 14:00

Slavné Benátky již několik týdnů sužují záplavy. Můžou za to neobvykle vydatné lijáky, které zde v poslední době spadly. Pod vodou se ocitlo přibližně 70 % procent města, přičemž hladina vody v Benátkách je o cca 150 cm vyšší než normální stav.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy