Policie vyšetřuje "fiasko" na stadionu Manchester United. Atrapa bomby byla velmi věrohodná

Zahraničí Zahraničí
16. 5. 2016 11:07
Nedělní zápas na největším fotbalovém stadionu v Anglii musel být přerušen kvůli falešnému poplachu. Na toaletách v Old Trafford byl nalezen podezřelý předmět, který byl později označen jako výcvikové zařízení soukromé firmy. Ta ho po speciálním výcviku psů na stadionu zapomněla. Dvacet minut před zahájením zápasu mezi Manchesterem United a Bournemouth falešnou výbušninu objevil personál pořádajícího klubu a zavolal policii. Téměř 75 tisíc fanoušků muselo být evakuováno.
Stadion Old Trafford, který má kapacitu pro téměř 75 tisíc diváků, musel být v neděli evakuován.
Stadion Old Trafford, který má kapacitu pro téměř 75 tisíc diváků, musel být v neděli evakuován. | Foto: Reuters

Manchester - Policie vyšetřuje vážné porušení bezpečnostních předpisů na fotbalovém stadionu klubu Manchester United.

Objevení falešné bomby na toaletách několik minut před zápasem, kvůli které bylo evakuováno téměř 75 tisíc diváků, označil starosta Manchesteru za "fiasko".

Podle BBC Tony Lloyd prohlásil, že akce "promarnila čas množství policistů a armádních pyrotechniků a zbytečně uvedla lidi do nebezpečí".

Policie řeší, jak vůbec mohlo k něčemu takovému dojít. V době, kdy rostou obavy z teroristické hrozby v souvislosti s červnovým fotbalovým mistrovstvím Evropy.

Manchester United jako jeden z největších fotbalových klubů na světě navíc z tohoto důvodu údajně již v lednu zvýšil na svém stadionu Old Trafford bezpečnostní opatření, píše The Guardian.

Kvůli atrapě bomby na toaletách fotbalového stadionu Old Trafford byl v neděli přerušen zápas mezi Manchesterem United a Bournemouth.

Až po evakuaci všech diváků z největšího fotbalového stadionu v Anglii a zneškodnění bomby pyrotechniky vyšlo najevo, že šlo o planý poplach. Falešnou výbušninu na místě zapomněla soukromá bezpečnostní firma, která ji použila pro speciální výcvik psů.

O podezřelém balíčku na toaletách byla městská policie upozorněna krátce před začátkem zápasu personálem klubu Manchester United.

Svět očima redaktorů @Aktualnecz a @Hospodarky

Logo zA HraNici

Zajímá vás zpravodajství ze zahraničí? Sledujte nás na Twitteru nebo na Facebooku.

Když dorazila na místo, okamžitě povolala pyrotechniky, kteří dostali za úkol "neuvěřitelně realisticky vypadající výbušné zařízení" posoudit, stojí v oficiálním policejním prohlášení.

Trvalo několik hodin, než policie konečně identifikovala nebezpečný předmět jako "výcvikové zařízení".

Po nedělních událostech Manchester United slíbil všem účastníkům vrácení peněz za lístky. Fanoušci obou klubů budou moci zápas zdarma sledovat v úterý, kdy se odehraje znovu.

Předplatitelé budou taktéž refundováni. Klub to podle BBC dohromady přijde na zhruba tři miliony liber (asi 103 milionů korun).

 

Právě se děje

před 28 minutami

Temelín odstavil po bouři II. blok, proti plánu o týden dřív

Jaderná elektrárna Temelín odstavila v noci na dnešek kvůli následkům bouře II. blok. Spadly stožáry, jež patří firmě ČEPS, která zajišťuje provoz přenosové soustavy. Dvouměsíční odstávka bloku tak začala proti plánu o týden dřív. Ve čtvrtek to řekl temelínský mluvčí Marek Sviták. Po nočních bouřkách je v kraji kvůli poruchám na linkách vysokého napětí bez elektřiny 10 000 domácností, jimž dodává energii E.ON.

před 29 minutami

Náměstek ministra zdravotnictví Vajdák na vlastní žádost končí

Politický náměstek ministra zdravotnictví Vlastimil Vajdák na vlastní žádost končí ke konci červnu ve funkci, vrátí se na post ředitele Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, uvedl ve čtvrtek Deník N. S ministerstvem bude dál spolupracovat na projektu Českého onkologického institutu, který prosazuje premiér Andrej Babiš (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy