Británie se bojí teroristů ze Severního Irska, zvýšila stupeň ohrožení

ČTK ČTK
11. 5. 2016 15:44
Britské ministerstvo vnitra zvýšilo stupeň ohrožení teroristickým činem spojeným se situací v Severním Irsku z druhého (mírné ohrožení) na třetí (značné ohrožení). Podle ministryně vnitra Theresy Mayové platí pro Anglii, Wales a Skotsko, informovala stanice BBC. Stupňů je celkem pět. Zvýšení znamená, že je značná hrozba, že existuje pravděpodobnost útoku. V samotném Severním Irsku platí druhý nejvyšší stupeň ohrožení. Skupina Nová IRA, která se odvolává na Irskou republikánskou armádu, ozbrojenou složku katolických republikánů, před časem varovala, že její členové jsou odhodláni "znovu zahájit válku s odvěkým nepřítelem našeho národa".
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 35 minutami

Schodek rozpočtu vzrostl od ledna o více než 54 miliard korun

Schodek státního rozpočtu ke konci února stoupl na 86,1 miliardy korun z lednových 31,5 miliardy korun. V tiskové zprávě o tom v pondělí informovalo ministerstvo financí. Jde o nejhorší únorový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci února, tedy ještě před propuknutím pandemie, vykázal rozpočet schodek 27,4 miliardy korun. Tehdy to bylo také nejhorší únorové číslo od roku 1993.

Prohloubení deficitu je podle ministerstva financí výsledkem dopadů pandemie, což vedlo k poklesu daňových příjmů způsobenému mimo jiné snížením daní a zrušením superhrubé mzdy, změnou rozpočtového určení daní ve prospěch krajů a obcí a pokračující podporou ekonomiky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Juška, Svoboda a Švábíková přijdou o halové ME

Tři čeští atleti přijdou o halové mistrovství Evropy, které začne ve čtvrtek v Toruni. Ze zdravotních důvodů nepojedou do Polska někdejší šampioni Petr Svoboda a Radek Juška ani tyčkařka Amálie Švábíková. Česká výprava bude mít 23 závodníků, řekl dnes novinářům při on-line tiskové konferenci reprezentační šéftrenér Jan Netscher.

Halový mistr Evropy v běhu na 60 metrů překážek z roku 2011 Svoboda, kterému zranění už v minulosti výrazně narušila kariéru, se potýká s bolavou achilovkou. Nejlepší český dálkař Juška, šampion z HME v Praze 2015, je nachlazený. "Vypadli nám dva matadoři, to je razantní oslabení výpravy," konstatoval Netscher.

Se Švábíkovou mluvil půl hodiny před tiskovkou. "Zkoušela poslední trénink a bolavá záda jí neumožní odcestovat," řekl šéftrenér.

Díky tomu bude mít v Toruni osobního trenéra čtvrtkařka Lada Vondrová, jejíž kouč Jaroslav Jón zaplní uvolněné místo po trenéru Švábkové Pavlu Beranovi.

Další zprávy