Evropské nebe stále ovlivňuje islandský mrak, letadla jsou při zemi

Evropské nebe stále ovlivňuje islandský mrak, letadla jsou při zemi
Ta se před časem probudila a ve středu začala chrlit popel a dým, který se šíří směrem k jihovýchodu.
Sopečný prach pokrývá zemi v blízkosti sopky.
Kvůli mraku sopečného popela se podle odhadu Asociace českých cestovních kanceláří a agentur kolem 15 tisíc lidí nemůže dostat včas z ČR na dovolenou nebo z dovolené zpět do Česka.
Na Islandu probíhá evakuace...zachránit je potřeba i domácí mazlíčky.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
18. 4. 2010 16:09

Praha - Čtvrtý den je evropský letecký prostor ochromen. Ve většině zemí je letecká doprava uzavřena nejméně do 14 hodin SELČ, v Británii do večera, sever Itálie a Francie do pondělí. Letadla v ČR nebudou kvůli oblaku sopečného prachu z Islandu létat nejméně do pondělních 12 hodin. Uzavřena zůstává také většina hlavních evropských letišť.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté pátrají po muži, který v Praze osahával mladu ženu, hrozí mu pět let vězení

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který na začátku minulého týdne osahával devětadvacetiletou ženu na ulici v Praze 2. Napadená se musela před útočníkem schovat v blízkém hotelu. Policie zveřejnila záběr podezřelého a žádá veřejnost o pomoc při určení jeho identity. Muži hrozí za sexuálně motivovaný trestný čin až pět let vězení, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Telefonující ženu napadl dosud neznámý muž v pondělí 20. září kolem 07:00 na Novém Městě. Poté co se k ní zezadu přiblížil, políbil ji na krk a začal osahávat na hýždích. "I přes opakovaný nesouhlas ženy nepřestal a v osahávání mlčky pokračoval několik desítek vteřin," popsal Rybanský. Napadená žena se dala na útěk a před útočníkem se schovala v recepci blízkého hotelu, odkud zavolal policii.

Kriminalistům se podařilo získat záběry podezřelého. Je přibližně 175 centimetrů vysoký, má štíhlou postavu, krátce střižené vlasy a modré oči. V době činu měl na sobě černou mikinu s kapucí a červeným nápisem MC MXCIX, černé tepláky a tmavomodré boty Nike.

Mužovu totožnost zatím policisté neznají. "Pokud ho poznáváte, kontaktujte linku 158," vyzval veřejnost policejní mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy