Mimořádná zpráva

Dámy v bílém vyrazily na Kubě opět do ulic

Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
19. 3. 2010 10:46

Hnutí Dámy v bílém vyrazilo opět do ulic. Las Damas de Blanco sdružují matky, manželky a další příbuzné pětasedmdesáti disidentů, kteří byli zatčeni při rozsáhlém protiopozičním zátahu v březnu 2003. Ve vězení je i nadále třiapadesát mužů, přičemž někteří byli odsouzeni na více než dvacet let. Dámy v bílém se scházejí v kubánských kostelích každou neděli. Při příležitosti výročí zadržení svých blízkých pak pořádají větší demonstrace. Vláda proti nim obvykle nasazuje své stoupence rekrutované z pouličních Výborů na obranu revoluce (CDR).

 

Právě se děje

před 31 minutami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 52 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy