Clintonová byla při debatě zdrogovaná, tvrdí Trump a navrhuje, aby je oba příště otestovali

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 10. 2016 22:08
Kandidát na amerického prezidenta Donald Trump navrhl na shromáždění v New Hampshire, aby se jeho soupeřka před příští televizní debatou podrobili drogovému testu. Clintonová podle něj mohla být pod vlivem narkotik při jejich zatím poslední televizní debatě v St. Louis. Na konci debaty se prý sotva pohybovala, málem prý nedošla do auta. "Láduje to do sebe, když zrovna neagituje," řekl doslova republikán. Příští, poslední televizní debata čeká oba kandidáty ve středu v Las Vegas.
Clintonová v televizní debatě v St. Louis
Clintonová v televizní debatě v St. Louis | Foto: Reuters

Washington - Republikán Donald Trump v sobotu obvinil svou soupeřku v prezidentských volbách Hillary Clintonovou z užívání narkotik a navrhl, aby se oba před příští televizní debatou podrobili drogovému testu. "Láduje to do sebe, když zrovna neagituje," prohlásil Trump na shromáždění v New Hampshire.

Republikánský kandidát prohlásil, že Clintonová mohla být pod vlivem narkotik při jejich zatím poslední televizní debatě v St. Louis. Nebyla podle něj v normálním stavu. Na konci debaty se podle Trumpa sotva pohybovala, málem prý nedošla do auta.

"Sportovci musejí procházet drogovým testem, měli bychom ho před příští debatou podstoupit také. Proč ne?" řekl Trump. Příští, poslední televizní debata čeká oba kandidáty ve středu v Las Vegas.

Trump dnes zároveň zpochybnil spravedlivost amerických prezidentských voleb a zopakoval svou hrozbu z debaty v St. Louis, že po příchodu do Bílého domu nechá bývalou první dámu zavřít.

"Volby jsou zmanipulované zkorumpovanými médii, která šíří zcela falešná obvinění a hrubé lži ve snaze prosadit její (Clintonové) zvolení," řekl Trump v reakci na sérii obvinění z nemravného chování, která proti němu vzneslo už několik žen. Veškerá obvinění newyorský miliardář odmítl a jejich autorky označil za lhářky.

"Hillary Clintonová by měla být stíhána, měla by být ve vězení," napsal pak Trump na Twitteru. "Místo toho se uchází o funkci prezidenta ve volbách, které vypadají jako zmanipulované," dodal.

Agentura AP Trumpovy výroky komentovala slovy, že v zemi s tradicí pokojného předávání moci je zpochybňování spravedlnosti voleb ohromujícím narušením důvěry v americkou demokracii.

Rozhořčeně komentoval Trumpovy výroky volební štáb Clintonové. "Účast v politickém systému, a zejména v hlasování, by měla být podporována, nikoli zatracována jen proto, že se kandidát bojí porážky," prohlásil manažer kampaně Clintonové Robby Mook.

Podle posledního výzkumu agentury Reuters a společnosti Ipsos má Clintonová šanci víc než 95 procent, že listopadové prezidentské volby vyhraje. Zvlášť pozorně sledují agentury nálady ve státech, kde je poměr sil vyrovnaný a které mohou o výsledku rozhodnout. Clintonová má navrch na Floridě, Severní Karolíně a Coloradu, v Ohiu a Nevadě je výsledek vyrovnaný.

Problém Hillary Clintonové je jejích posledních 40 let, není neznámou entitou, každý Američan má na ni velmi silný názor, říká bankéř Ondřej Jonáš. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

Další zprávy