„Cítila jsem, že její ruka je teplá.“ Případ šestileté Sofie připomněl brutalitu Rusů

bb bb
25. 8. 2023 7:14
„Obyčejná sobota, kterou Rusko změnilo v den bolesti a ztrát,“ napsal letos 19. srpna po raketovém útoku na město Černihiv ukrajinský prezident. O několik dní později se nejbližší museli se slzami v očích rozloučit se šestiletou Sofií, která se stala jednou z obětí.
„Cítila jsem, že její ruka je stále teplá.“ Případ šestileté Sofie připomněl brutalitu Rusů. | Video: Rádio Svobodná Evropa

Její matka Olha Holynská před pohřbem popsala pro Rádio Svobodná Evropa, jak svou těžce zraněnou dceru utěšovala do samotného konce. "Držela jsem ji za ruku. V té chvíli (kdy umírala) jsem cítila, že její ruka je stále teplá. Nebyla studená. Myslela jsem si, že usnula, že nemohla zemřít," popsala zoufalá matka. 

Při následném obřadu v pravoslavném kostele se kolem malé bílé rakve, ve které ležela násilně usmrcená Sofie, shromáždila psychicky zlomená rodina. Při útoku zahynulo se Sofií nejméně šest dalších lidí a více než 150 osob bylo zraněno.

"Ruská raketa zasáhla v našem Černihivu přímo městské centrum. Náměstí, polytechnická univerzita, divadlo," napsal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na sociální síti Telegram. 

V divadle v severoukrajinském městě se podle agentury Unian konala výstava výrobců bezpilotních letounů. V okamžiku dopadu rakety bylo na místě mnoho civilistů. Ukrajinské úřady z bezpečnostních důvodů předem nezveřejnily, kde přesně se událost uskuteční, a místo konání oznámily až čtyři hodiny před začátkem, píše Unian. Podle svědků raketa zasáhla přímo výstavní prostory.

Anton Krasovskij vyzval v přímém přenosu k topení a upalování ukrajinských dětí. (22. 4. 2022)

Moderátor Anton Krasovskij vyzval v přímém přenosu k topení a upalování ukrajinských dětí | Video: Aktuálně.cz/Russia Today
 

Právě se děje

Další zprávy