reklama
 
 

Bush vyráží do boje s potravinovou krizí, posílá pomoc

15. 4. 2008 7:48
Prezident USA vyslechl výzvy Světové banky

Washington - Do boje s nedostatkem potravin se vložil americký prezident George Bush. Původně nařídil uvolnění okamžité potravinové pomoci v ceně 200 milionů dolarů, poté přislíbil další stovky milionů dolarů.

Prezident Světové banky Robert Zoellick už před Bushem představil plán, jak bojovat s rostoucími cenami potravin. 
Meznárodní instituce se sídlem ve Washingtonu se obává, že potravinová krize povede k celosvětovému zhoršení chudoby.

"Podle analýz odhadujeme, že dvojnásobné zvyšování cen každé tři roky může v zemích s nízkým příjmem uvrhnout do bídy až sto milionů lidí," prohlásil prezident Světové banky.

Zoellick představil plán s názvem "Nový úděl pro globální potravinovou politiku" na podporu zemědělské výroby v nejvíce postižených chudých oblastech. Světová banka chce pomáhat zemědělcům například přispěvky na nákup osiva a sazenic pro další sklizeň.

"Musíme si odtrhnout do úst, abychom mohli jídlo dát do úst hladovým," prohlásil Zoellick.

Světová banka také například pomohla Haiti, kde proběhly násilné protesty proti zdražování a padla vláda, částkou 10 milionů dolarů.

Zoellick také požádal vyspělé státy světa, aby přispěly chudým zemím a Světovému potravinovému programu OSN. Tato organizace totiž oznámila, že kvůli rostoucím cenám potravin bude nucena snížit celkový objem humanitární pomoci v nejchudších oblastech.

Zpět na SECIÁL: Svět čelí potravinové krizi

autor: mih | 15. 4. 2008 7:48

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama