21. 6. 2011 11:47
Na pět desítek lékařů a zdravotních sester se prý pokoušelo svrhnout panovníka

Manáma - V Bahrajnu pokračuje ostře sledovaný vojenský proces s necelými pěti desítkami zdravotníků, kteří se podle obžaloby začátkem roku aktivně podíleli na snahách svrhnout krále Hamada bin Ísá Chalífu.

A sunnitský režim dělá podle serveru televize CNN vše pro to, aby celkem 47 lékařů a sester mohl odsoudit. K získání přiznání z podvratné činnosti se prý neštítí ani mučení.

Tvrdí to alespoň právníci obžalovaných i mezinárodní organizace Lékaři bez hranic či Human Right Watch. Oficiální místa ovšem něco takového odmítají.