Protesty v Bahrajnu. Na ústředním náměstí se utkala policie s demonstranty

Protesty v Bahrajnu. Na ústředním náměstí se utkala policie s demonstranty
Udržováním pořádku byla pověřena policie. Ta vzápětí zasáhla na Perlovém náměstí slzným plynem, obušky a kouřovými granáty proti demonstrantům, které odtamtud armáda vytlačila a kteří se tam chtěli vrátit.
Armáda se z ulice stáhla, což protestující oslavili dalšími pochody
Protivládní nepokoje v Bahrajnu, ovlivněné zřejmě podobnými protesty v Tunisku a Egyptě, trvají v zemi již od pondělí a vyžádaly si nejméně šest mrtvých. Většinu demonstrantů tvoří šíité, kteří si dlouhodobě stěžují na to, že je vláda sunnitské dynastie přehlíží a diskriminuje.
Na Perlovém náměstí nyní lidé zpívají a tančí. Někteří z nich jsou oděni do bílých plášťů symbolizujících, že jejich nositelé jsou připraveni podstoupit i mučednickou smrt. Další demonstranti v rukou drží státní vlajky, květiny a další symboly míru.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
19. 2. 2011 16:55

Tisíce protivládních demonstrantů se v sobotu vrátily na Perlové náměstí v Manámě poté, co bahrajnští velitelé ozbrojených sil nařídili stáhnout z náměstí tanky a policejní jednotky. Protivládní nepokoje v Bahrajnu, ovlivněné podobnými protesty v Tunisku a Egyptě, trvají v zemi již od pondělí a vyžádaly si nejméně šest mrtvých. Většinu demonstrantů tvoří šíité, kteří si dlouhodobě stěžují na to, že je vláda sunnitské dynastie přehlíží a diskriminuje.

 

Právě se děje

Další zprávy