Protesty v Bahrajnu. Na ústředním náměstí se utkala policie s demonstranty

Protesty v Bahrajnu. Na ústředním náměstí se utkala policie s demonstranty
Udržováním pořádku byla pověřena policie. Ta vzápětí zasáhla na Perlovém náměstí slzným plynem, obušky a kouřovými granáty proti demonstrantům, které odtamtud armáda vytlačila a kteří se tam chtěli vrátit.
Armáda se z ulice stáhla, což protestující oslavili dalšími pochody
Protivládní nepokoje v Bahrajnu, ovlivněné zřejmě podobnými protesty v Tunisku a Egyptě, trvají v zemi již od pondělí a vyžádaly si nejméně šest mrtvých. Většinu demonstrantů tvoří šíité, kteří si dlouhodobě stěžují na to, že je vláda sunnitské dynastie přehlíží a diskriminuje.
Na Perlovém náměstí nyní lidé zpívají a tančí. Někteří z nich jsou oděni do bílých plášťů symbolizujících, že jejich nositelé jsou připraveni podstoupit i mučednickou smrt. Další demonstranti v rukou drží státní vlajky, květiny a další symboly míru.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
19. 2. 2011 16:55

Tisíce protivládních demonstrantů se v sobotu vrátily na Perlové náměstí v Manámě poté, co bahrajnští velitelé ozbrojených sil nařídili stáhnout z náměstí tanky a policejní jednotky. Protivládní nepokoje v Bahrajnu, ovlivněné podobnými protesty v Tunisku a Egyptě, trvají v zemi již od pondělí a vyžádaly si nejméně šest mrtvých. Většinu demonstrantů tvoří šíité, kteří si dlouhodobě stěžují na to, že je vláda sunnitské dynastie přehlíží a diskriminuje.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli Tipsport ligu

Zimní Tipsport ligu vyhráli fotbalisté Mladé Boleslavi. V dnešním finále závěrečného turnaje na Maltě porazili obhájce prvenství z druholigového Brna, když o druhém triumfu v historii rozhodli 4:3 v penaltovém rozstřelu. V normální hrací době skončil zápas 1:1.

Boleslav nastoupila bez záložníka Marka Matějovského, který si v sobotním semifinále s Dunajskou Stredou přetrhnul achilovku a čeká ho několikaměsíční pauza. Ale i bez zkušeného záložníka se v nastavení prvního poločasu ujali vedení zásluhou Tomáše Wágnera.

Brno však po přestávce vyrovnalo díky brance Adama Fouska a o vítězi musely rozhodnout penalty. V nich Mladá Boleslav uspěla 4:3 a zimní turnaj vyhrála podruhé. Poprvé středočeský celek v Tipsport lize zvítězil v roce 2017. Zbrojovka naopak promarnila šanci získat třetí triumf za sebou.

Také utkání o třetí místo musely rozhodnout pokutové kopy, ve kterých Ostrava nestačila na Dunajskou Stredu. Baník prohrával od 56. minuty po brance Erica Davise, o vyrovnání se postaral střídající Tomáš Smola. V penaltách pak Slezané prohráli 4:5.

Další zprávy