V Rožnově spadl motorový padák, pilot je těžce zraněný

ČTK ČTK
18. 10. 2011 10:20
Nehoda se stala v pondělí večer, muže převezl do olomoucké nemocnice vrtulník
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Královehradeckého kraje

Rožnov pod Radhoštěm (Vsetínsko) - Těžká zranění utrpěl třiačtyřicetiletý pilot po pádu motorového padáku v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku.

Se zlomeninami žeber a dolních končetin jej záchranáři transportovali vrtulníkem do olomouckého traumatologického centra.

Vladislav Malcharczik ze vsetínské policie a mluvčí krajské záchranné služby Petr Olšan shodně uvedli, že k nehodě došlo už v pondělí večer.

Havárie se stala v 17:30 v místní části Rožnova pod Radhoštěm Dolní Paseky. Na místě zasahovali policisté, zdravotníci rychlé záchranné služby i hasiči.

"Třiačtyřicetiletý pilot byl z Rožnova pod Radhoštěm," upřesnil Malcharczik. Dodal, že předběžná škoda na padáku a motoru je 20 000 korun. Policisté a pracovníci Státní letecké inspekce zjišťují příčiny nehody.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Český skladatel Kotík získal v USA jako první Evropan prestižní cenu Johna Cage

Český hudební skladatel, dirigent a flétnista Petr Kotík ve Spojených státech obdržel prestižní cenu Johna Cage, kterou udílí newyorská Nadace pro soudobé umění. Kotík je doposud jediným evropským umělcem, který tuto cenu dostal, sdělilo Ostravské centrum nové hudby.

Letošní laureáty cen v pěti uměleckých disciplínách - hudbě, tanci, divadle, poezii a výtvarném umění - oznámila ve čtvrtek večer nadace.

Prestižní cena Johna Cage, s níž se pojí odměna ve výši 45 tisíc dolarů, nese jméno po americkém skladateli a jednom ze zakladatelů Newyorské nadace pro soudobé umění. Udílí se od roku 1992 jednomu umělci jednou za dva roky jako "uznání mimořádného úspěchu v umění za práci, jež odráží ducha Johna Cage". Mezi 16 laureáty tohoto ocenění je Kotík doposud jediným evropským umělcem, uvedlo Ostravské centrum nové hudby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy