V Osíčku hořela hala pro kuřata, škoda za 4 miliony

ČTK ČTK
27. 5. 2013 13:27
Budova byla na navezení drůbeže teprve připravována. Zasahovaly čtyři desítky hasičů
Plameny zachvátily halu pro chov kuřat o rozměrech asi 70 krát 15 metrů.
Plameny zachvátily halu pro chov kuřat o rozměrech asi 70 krát 15 metrů. | Foto: HZS Zlínského kraje

Osíčko - Hasiči se v noci na pondělí potýkali s rozsáhlým požárem v areálu zemědělského družstva v Osíčku na Kroměřížsku.

Plameny zachvátily halu pro chov kuřat o rozměrech asi 70 krát 15 metrů.

Budova byla na navezení drůbeže teprve připravována, škoda byla přesto předběžně odhadnuta na čtyři miliony korun. Informoval o tom Vít Rušar z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.

Vyšetřovatel hasičů vyloučil, že by požár někdo založil úmyslně. Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že mohl vzniknout od plynového topidla, které sloužilo k temperování vnitřního prostoru objektu, uvedl Rušar.

Požár byl nahlášen půl hodiny před půlnocí. Na místě zasahovaly čtyři desítky hasičů z devíti jednotek profesionálů i dobrovolníků.

Oheň byl vidět již z velké dálky. Zničil konstrukci objektu a propadla se střecha. "Hasiči se soustředili na ochranu okolních objektů a hal," uvedl Rušar.

Požár se hasičům podařilo lokalizovat asi po 40 minutách od nahlášení, likvidační práce trvaly další 3,5 hodiny. Při zásahu nebyl nikdo zraněn. Příčinu požáru hasiči vyšetřují.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Životní minimum se zvyšuje z 3410 na 3860 Kč měsíčně

Životní minimum se od středy zvyšuje o 13,2 procenta, a to po více než osmi letech. Pro samotného dospělého se měsíční částka zvedá z 3410 na 3860 korun. U dětí a dospělých v rodině se pohybuje nově od 1970 do 3550 korun, roste tak o 230 až 410 korun. Existenční minimum činí 2490 místo dosavadních 2200 korun.

S životním minimem se srovnává příjem žadatelů o dávky. Zjišťuje se tak, zda mají na pomoc od státu nárok. Například přídavek na dítě či porodné je pro rodiny s příjmem pod 2,7násobek minima. Nejnižší uznaná částka pro život se využívá třeba i pro stanovení nezabavitelného minima u dlužníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy