V Osíčku hořela hala pro kuřata, škoda za 4 miliony

ČTK ČTK
27. 5. 2013 13:27
Budova byla na navezení drůbeže teprve připravována. Zasahovaly čtyři desítky hasičů
Plameny zachvátily halu pro chov kuřat o rozměrech asi 70 krát 15 metrů.
Plameny zachvátily halu pro chov kuřat o rozměrech asi 70 krát 15 metrů. | Foto: HZS Zlínského kraje

Osíčko - Hasiči se v noci na pondělí potýkali s rozsáhlým požárem v areálu zemědělského družstva v Osíčku na Kroměřížsku.

Plameny zachvátily halu pro chov kuřat o rozměrech asi 70 krát 15 metrů.

Budova byla na navezení drůbeže teprve připravována, škoda byla přesto předběžně odhadnuta na čtyři miliony korun. Informoval o tom Vít Rušar z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.

Vyšetřovatel hasičů vyloučil, že by požár někdo založil úmyslně. Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že mohl vzniknout od plynového topidla, které sloužilo k temperování vnitřního prostoru objektu, uvedl Rušar.

Požár byl nahlášen půl hodiny před půlnocí. Na místě zasahovaly čtyři desítky hasičů z devíti jednotek profesionálů i dobrovolníků.

Oheň byl vidět již z velké dálky. Zničil konstrukci objektu a propadla se střecha. "Hasiči se soustředili na ochranu okolních objektů a hal," uvedl Rušar.

Požár se hasičům podařilo lokalizovat asi po 40 minutách od nahlášení, likvidační práce trvaly další 3,5 hodiny. Při zásahu nebyl nikdo zraněn. Příčinu požáru hasiči vyšetřují.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Záchranáři v Číně vysvobodili prvního ze zavalených horníků

Záchranáři vysvobodili prvního z čínských horníků, které před dvěma týdny ve zlatém dole uvěznila exploze. Muž byl bez prodlení převezen do nemocnice na ošetření. S odvoláním na čínská státní média o tom informovaly zahraniční agentury.

Horník byl podle čínské státní televize CCTV "extrémně zesláblý". Na záběrech záchranáři vyčerpaného muže s černou páskou přes oči a zabaleného v dece vyzvedli z dolu a předali ošetřovatelům.

Neštěstí se stalo 10. ledna ve zlatém dole nedaleko města Jen-tchaj v provincii Šan-tung na východě země. V podzemní pasti, více než 600 metrů od vstupu do šachty, uvízlo 22 lidí. Výbuch vážně poškodil přístup na dno dolu a komunikační kabely. Záchranáři ale tento týden zaslechli údery do potrubí, jimiž část horníků dala najevo, že jsou stále naživu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy