Rodičům zmizel u jezera syn, našli ho v bezvědomí

Domácí Domácí
24. 6. 2013 16:44
Mělo to být poklidné sobotní koupání u hrozenkovského jezera Balaton
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ZZS Moravskolezského kraje

Nový Hrozenkov (Vsetínsko) - Rodiče se s pětiletým synem přijeli koupat k jezeru. Když zjistili, že hoch zmizel, začalo drama.

Na jezeře Balaton v Novém Hrozenkově panovala poklidná letní atmosféra. Kolem třetí hodiny odpolední ale manželský pár ze Zlína zjistil, že se jim ztratil pětiletý syn. 

Rodiče své dítě hledali několik minut, a protože ho nemohli najít, vyhlásili prostřednictvím půjčeného megafonu informaci o jeho zmizení. Přítomní návštěvníci začali po vyhlášení zprávy hocha hledat.

Po několika minutách vytáhl z vody bezvládné tělo chlapce čtyřicetiletý muž ze Vsetína, který se jako jeden z mnoha zapojil do pátrání.

Přítomní začali dítěti poskytovat první pomoc a neprodleně přivolali rychlou záchrannou službu. Na místo přiletěl během několika minut vrtulník, který po obnovení životních funkcích chlapce transportoval do ostravské nemocnice. Vypadalo to na šťastný konec.

Jenže v pondělí přišla z ostravské fakultní nemocnice smutná zpráva: Hoch zemřel.

Podle mluvčího nemocnice Tomáše Oborného bylo poranění dítěte neslučitelné se životem. "Nešlo už nic dělat," uvedl mluvčí.

Za jakých okolností se malý chlapce do vody dostal, je předmětem dalšího šetření.

"Tuto událost uveřejňujeme hlavně proto, aby veřejnost věděla, že neštěstí skutečně nechodí po horách, ale po lidech. A někdy stačí k neštěstí velmi málo. Zkusme být ke svým dětem maximálně pozorní a hlavě domýšlet, co se může stát. Tento případ, který se během víkendu udál, je pro nadcházející letní měsíce pro nás rodiče velkým varováním," nabádá krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

 

Právě se děje

Další zprávy