Najel autem do mladíka, dostal 7 let ve vězení

ČTK ČTK
17. 8. 2011 11:41
Na následky zranění zemřel dvacetiletý muž, podle soudu šlo o úmysl
Srážce mladíka s autem předcházel konflikt několika mužů (ilustrační foto).
Srážce mladíka s autem předcházel konflikt několika mužů (ilustrační foto). | Foto: Hnutí Duha

Zlín - Krajský soud ve Zlíně uložil jednadvacetiletému Jakubu Juřenovi sedm let vězení za loňskou nehodu na parkovišti u supermarketu v Uherském Hradišti.

Dvacetiletý muž po ní zemřel na následky zranění. Podle obžaloby do něho obžalovaný úmyslně najel. Státní zástupce jej viní z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti. Juřena uvedl, že při rozjíždění nikoho před autem neviděl.

Státní zástupce Roman Kafka tvrdil, že musel být kvůli zvolené rychlosti a razanci rozjezdu přinejmenším srozuměn, že mu způsobí vážná zranění.

"Reagoval impulzivně a agresivně. Chtěl poškozeného postrašit a potrestat za to, že se mu opřel o kapotu. Zbytečně tak zemřel mladý člověk," uvedl státní zástupce.

Juřena před soudem řekl, že myslel, že směrem dopředu může bezpečně projet. A to přesto, že poškozený i s kamarádem stáli poblíž vozu. "Rozjel jsem se, pak jsem ale ucítil náraz," popsal mladý muž, který byl již dříve stíhán za napadání jiných osob.

Jeho obhájce Vít Burša odmítl tvrzení, že by Juřena jednal úmyslně. Podle něj se jednalo o nedbalostní zavinění. "Neměl zájem nikomu ublížit," řekl advokát.

Nehoda se stala loni 25. července před supermarketem Kaufland v Sokolovské ulici. Podle Kafky obžalovaný sice nechtěl zabíjet, ale nepočítal s možnými následky svého činu.

Nehodě předcházel konflikt mrtvého a jeho kamaráda s dalším mužem. Juřena je chtěl odtrhnout, ale nakonec do nich najel vozem.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Manažery viněné kvůli tendrům na ministerstvu práce budou stíhat na svobodě

Policisté budou dva manažery viněné kvůli zadávacím řízením na veřejné zakázky ministerstva práce a sociálních věcí stíhat na svobodě. Ze zadržení je propustili. Informaci České televize potvrdil státní zástupce Zdeněk Matula. Kriminalisté po pondělním zásahu na ministerstvu zadrželi podle médií náměstka ekonomické sekce a sekce pro informační technologie Jana Baláče a vedoucího oddělení bezpečnosti ICT. Muže obvinili z pletich a přípravy zneužití pravomoci při zadání zakázky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy