Na diskotéce je bomba, volá pravidelně anonym

ČTK ČTK
31. 7. 2012 19:20
Zlínská policie hledá anonyma, který hrozí bombou na zlínských diskotékách
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Zlín - Policie hledá neznámého pachatele, který v posledních dvou týdnech pravidelně anonymně volá na linku 158 a ohlašuje uložení výbušnin na zlínských diskotékách Flip a Musicland A.

Činí tak v pátek a v sobotu kolem půlnoci nebo později, tedy v době, kdy se v nich baví nejvíce lidí. Oznámila to v úterý zlínská policejní mluvčí Jana Macalíková.

"Pachatel či pachatelé se dopouštějí trestného činu šíření poplašné zprávy, za což jim hrozí peněžitý trest nebo až dva roky vězení," uvedla Macalíková.

Policisté vždy okamžitě po oznámení poslali na místo hlídky, které obě diskotéky evakuovaly. Prostory musely opustit stovky návštěvníků. Po bezpečnostní kontrole, která uložení výbušnin vyloučila, se lidé mohli vrátit.

"Nicméně v některých případech anonym zavolal znovu a k evakuaci i podrobné prohlídce za účasti psovoda jsme museli přistoupit podruhé," dodala Macalíková s tím, že policie tyto případy nebere na lehkou váhu.

"Pátráme jak po pachateli nebo pachatelích, tak i po případném motivu. Může se jednat o konkurenční boj, ale i o nevhodnou legraci," uvedla policejní mluvčí.

Letos se nejedná o první případ

Letos policisté ve Zlínském kraji podle Macalíkové kromě zmíněných událostí vyšetřovali další dvě anonymní oznámení o uložení výbušnin. Obě se podařilo objasnit.

"Ve Zlíně na Jižních Svazích volal v dubnu muž, který pil alkohol, v zoufalé osobní situaci, aby se pomstil restauraci, kde mu už nechtěli nalít. Musel uhradit škodu necelých 50.000 korun, opravdu se to nevyplatí," dodala Macalíková.

Už v lednu oznámil anonym uložení výbušniny v jednom supermarketu v Uherském Hradišti, policisté viníka také dopadli. Loni policie v kraji vyšetřovala celkem osm podobných událostí. Objasnit se podařilo polovinu z nich. "Tři telefonáty pak měla na svědomí stejná žena ze Vsetínska," uzavřela Macalíková.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy