reklama
 
 

Zeman: Imigranti, kteří se neadaptují, mají zem opustit

14. 1. 2015 17:32
Prezident prý nikdy neříkal, že by měli být všichni muslimové deportováni, jak mu podle jeho slov podsouvali někteří čeští novináři.

Brandýs nad Orlicí (Orlickoústecko) - Imigranti, kteří se neadaptují na pravidla hostitelské země, by ji měli opustit, řekl na tiskové konferenci prezident Miloš Zeman.

Dodal, že nikdy neříkal, že by měli být všichni muslimové deportováni, jak prý mu podsouvali někteří čeští novináři.

"Ti, kdo se nedokáží adaptovat na pravidla hostitelské země, by měli tuto zemi opustit," uvedl a odkázal na svůj nedávný rozhovor pro regionální Deník. Nejde podle něj o nic nového. "Velká Británie už před časem deportovala některé imámy, kteří hlásali radikální názory," uvedl.

Lepší je prevence

Je podle něj otázkou, koho by tyto případné deportace měly zasáhnout. "Já se domnívám, že ty, kteří zejména na sociálních sítích opakovaně vyhrožují teroristickými útoky. Protože prevence je vždycky lepší než následné řešení problému," dodal.

Takoví lidé by podle něj měli být deportování do svých původních domovských zemí.

Debata o tom, jak se bránit terorismu, nabyla opět na intenzitě po nedávných útocích radikálních islamistů v Paříži. Politici diskutují mimo jiné i o tom, zda a v jaké míře přijímat uprchlíky ze Sýrie, která je rozvrácená válkou.

Azyl pro uprchlíky

Česká vláda ve středu rozhodla, že sedm desítek syrských uprchlíků získá azyl v České republice. Jde především o děti, které budou ošetřeny v tuzemských nemocnicích. Do ČR přicestují se svými rodinami.

Zeman ve středu řekl, že je pro rozsáhlou humanitární pomoc syrským uprchlíkům buď na jejich, nebo na sousedním území. Nedomnívá se ale, že jejich přesídlení do ČR by bylo šťastným řešení, a to ani pro ně samé.

autor: ČTK | 14. 1. 2015 17:32

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Vyberte region

  reklama
  reklama
  reklama