Zeman: Imigranti, kteří se neadaptují, mají zem opustit

ČTK ČTK
14. 1. 2015 17:32
Prezident prý nikdy neříkal, že by měli být všichni muslimové deportováni, jak mu podle jeho slov podsouvali někteří čeští novináři.
Miloš Zeman.
Miloš Zeman. | Foto: Ludvík Hradilek

Brandýs nad Orlicí (Orlickoústecko) - Imigranti, kteří se neadaptují na pravidla hostitelské země, by ji měli opustit, řekl na tiskové konferenci prezident Miloš Zeman.

Dodal, že nikdy neříkal, že by měli být všichni muslimové deportováni, jak prý mu podsouvali někteří čeští novináři.

"Ti, kdo se nedokáží adaptovat na pravidla hostitelské země, by měli tuto zemi opustit," uvedl a odkázal na svůj nedávný rozhovor pro regionální Deník. Nejde podle něj o nic nového. "Velká Británie už před časem deportovala některé imámy, kteří hlásali radikální názory," uvedl.

Lepší je prevence

Je podle něj otázkou, koho by tyto případné deportace měly zasáhnout. "Já se domnívám, že ty, kteří zejména na sociálních sítích opakovaně vyhrožují teroristickými útoky. Protože prevence je vždycky lepší než následné řešení problému," dodal.

Takoví lidé by podle něj měli být deportování do svých původních domovských zemí.

Debata o tom, jak se bránit terorismu, nabyla opět na intenzitě po nedávných útocích radikálních islamistů v Paříži. Politici diskutují mimo jiné i o tom, zda a v jaké míře přijímat uprchlíky ze Sýrie, která je rozvrácená válkou.

Azyl pro uprchlíky

Česká vláda ve středu rozhodla, že sedm desítek syrských uprchlíků získá azyl v České republice. Jde především o děti, které budou ošetřeny v tuzemských nemocnicích. Do ČR přicestují se svými rodinami.

Zeman ve středu řekl, že je pro rozsáhlou humanitární pomoc syrským uprchlíkům buď na jejich, nebo na sousedním území. Nedomnívá se ale, že jejich přesídlení do ČR by bylo šťastným řešení, a to ani pro ně samé.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Útočník na severu Tuniska ubodal Francouze, pak zranil vojáka

Útočník na severu Tuniska zabil nožem francouzského občana, který byl v zemi na návštěvě u příbuzných, a zranil jednoho tuniského vojáka. S odkazem na ministerstvo vnitra o tom informovala tuniská agentura TAP. Osmadvacetiletý pachatel je na útěku, policie však zná jeho identitu. Motiv útoku je zatím nejasný. V posledních letech na bezpečnostní složky i zahraniční turisty v Tunisku často útočili islamističtí ozbrojenci, připomíná agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy