Opilec sprostě nadával dítěti. Jeho matka ležela opodál

Domácí Domácí
4. 10. 2012 10:13
Muž skončil na záchytce, matka na obvodním oddělení. Oba měli v krvi přes dvě promile
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Jihlava - Opilý muž v parku na jihlavském náměstí sprostě nadával pětileté dívce, která plakala. Její matka polehávala opilá opodál.

Kolemjdoucí přivolali policisty.

"Ti našli v parku na Štefánikově náměstí pětiletou holčičku. V její blízkosti leželi opilý muž a žena, která je matkou dítěte. Oba na místě zadrželi," uvedla mluvčí jihlavské policie Jana Kroutilová. 

Pětapadesátiletý muž byl podle ní agresivní. Kolemjdoucí i policisty vulgárně slovně napadal. Byl opilý tak, že mu nešlo ani chodit. Policisté mu naměřili 2,43 promile.

Muž skončil na záchytce, dvaapadesátiletá matka dítěte pak na obvodním oddělení. Ta měla v krvi 2,68 promile.

"Dítě jsme předali blízkému příbuznému. Případ šetříme jako přestupek proti veřejnému pořádku. O případu jsme informovali orgán sociálně právní ochrany dětí," dodala Kroutilová.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenští autodopravci chtějí obnovit blokády hranic s Českem, Polskem a Maďarskem

Slovenští autodopravci plánují v úterý dopoledne po dvou týdnech obnovit blokády hraničních přechodů s Českem, Polskem a Maďarskem. Důvodem je skutečnost, že ministerstva dopravy a financí zatím nepřistoupily na požadavky dopravců upravit silniční daň a mýtné. Detaily o rozsahu blokád nejsou zatím známé. "Pojedeme zpět na hraniční přechody. Takže je to znovu ve stávce," řekl Rozhlasu a televizi Slovenska místopředseda Unie autodopravců Slovenska Stanislav Skala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy