Chlapec hledal prodejný odpad, zůstal v kontejneru

ČTK ČTK
14. 3. 2012 8:22
Vyprostit se ho podařilo až pomocí auta se zařízením na vyprazdňování kontejnerů
V Praze se v kontejneru na elektroodpad zasekla šestatřicetiletá ukrajinsky hovořící žena.
V Praze se v kontejneru na elektroodpad zasekla šestatřicetiletá ukrajinsky hovořící žena. | Foto: HZS Praha

Jihlava - Asi patnáctiletý chlapec uvízl v Jihlavě v kontejneru na elektroodpad.

Chtěl si prodejem starých přístrojů přivydělat.

Vyprostit se ho podařilo až pomocí auta se zařízením na vyprazdňování kontejnerů.

Hoch byl bez zranění. Převezen byl do dětského domova v Jihlavě, kde bydlí, řekl Martin Málek, mluvčí podniku Služby města Jihlavy.

Případ se stal v ulici Březinova. Do kontejneru se podle Málka dobývali dva chovanci, kteří byli na útěku z dětského domova se školou.

"Neměli peníze, tak si je chtěli opatřit tím, že vyberou kontejner. Lidé tam odhazují třeba i mobily a rychlovarné konvice," popsal.

Uvězněný hoch se dostal ven, až když se po nadzvednutí kontejneru podařilo otevřít jeho dno.

Na kontejneru žádná škoda nevznikla.

Podle Málka zatím v Jihlavě záchranáři nikoho z kontejneru vyprošťovat nemuseli. Není ale neobvyklé, že se někdo snaží vybrat elektroodpad.

"Na kamerových systémech u sběrných dvorů jsme zaznamenali, že je to taková praktika zlodějů, kteří jsou vybaveni různými pomůckami a vytahují věci ven," uzavřel Málek.

Stejný případ se stal v pondělí v Praze, kde se v kontejneru na elektroodpad zasekla šestatřicetiletá ukrajinsky hovořící žena, vyprostili ji hasiči. I ona v kontejneru hledala předměty vhodné k prodeji.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Sokolovská uhelná jde do útlumu, stovky lidí přijdou o práci

Těžební firma Sokolovská uhelná a.s. (SUAS) začne s postupným útlumem a v příštích dvou letech by z ní měla odejít až tisícovka zaměstnanců. Důvodem je tlak na omezení těžby a zpracování uhlí a související ceny emisních povolenek. Nyní firma zaměstnává asi 3000 lidí, dalších téměř 700 pracuje v dceřiných firmách. Potvrdil to předseda dozorčí rady společnosti a hlavní majitel Sokolovské uhelné František Štěpánek. Kraj chce s úřadem práce zajistit rekvalifikace nebo kontaktní místo pro zaměstnance, kteří u SUAS skončí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy