V karvinském bytě vybuchl plyn. Jeden zraněný, policie evakuovala dvanáct lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 8. 2019 17:56
Jednoho člověka zranil výbuch plynu v úterý odpoledne v bytovém domě v Karviné. Policie evakuovala dvanáct lidí, kteří se později mohli domů vrátit. Statika objektu, který patří společnosti Residomo, není narušena.
Vyražené okno leží 6. srpna 2019 v Karviné na trávníku vedle bytového domu, kde ve stejný den odpoledne vybuchl plyn.
Vyražené okno leží 6. srpna 2019 v Karviné na trávníku vedle bytového domu, kde ve stejný den odpoledne vybuchl plyn. | Foto: ČTK

"Lidé už se vrací do svých bytů. Statika narušena nebyla, ještě se například kontroluje, zda svítí světla nebo nejsou poškozeny dveře," řekla mluvčí Residomo Kateřina Piechowicz. Podle ní by firma vzniklé škody mohla vyčíslit během následujících dní.

Podle dosavadních informací není vyloučeno, že výbuch byl způsoben záměrně. Policie se ale k příčině exploze zatím nechce vyjadřovat. Policejní mluvčí Petr Směták řekl, že okolnosti výbuchu policie stále prověřuje.

Výbuch v bytě v Karviné - Novém Městě se odehrál okolo 14:30. Jeden člověk je zraněn. "Zranění utrpěl šestapadesátiletý muž. Jedná se o lehčí poranění hlavy a hrudníku," uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Dodal, že zdravotníci na místě ošetřili i další dva obyvatele domu. "Jednalo se o muže a ženu středního věku. Nebyli zraněni, utrpěli psychický otřes," dodal.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy