V Ústí si lidé připlatí za veřejnou dopravu až 1135 Kč

Michal Kalina
16. 9. 2011 8:32
Dopravní podnik argumentuje zdražováním energií, zvýšením DPH a financováním modernizace
Navýšení cen schválili městští radní, kteří působí v představenstvu dopravního podniku.
Navýšení cen schválili městští radní, kteří působí v představenstvu dopravního podniku. | Foto: Dopravní společnost Zlín-Otrokovice

Ústí nad Labem - Cestující vydají za městskou dopravu v Ústí nad Labem více, od 1. prosince se zdraží základní i zlevněné jízdné až o čtyři koruny. Daleko výrazněji vzroste cena předplatných kuponů.

Třicetidenní jízdenka pro dospělého bude místo 410 korun stát 535, devadesátidenní kupon zdraží z 1060 korun na 1395 a roční z 3710 na 4845 korun. Vzroste i cena žákovských a studentských kuponů.

Dopravní podnik argumentuje třemi důvody zdražování - růstem cen energií a pohonných hmot, předpokládaným zvýšením DPH a většími náklady na obnovu vozového parku.

"Vedení dopravního podniku očekává, že navýšením cen jízdného získá v roce 2012 nejméně 16 milionů," sdělil ředitel společnosti Tomáš Kraus.

Zároveň dojde k prodloužení platnosti jízdenek z 30 na 45 minut, respektive z 60 na 75 minut. SMS jízdenku bude nově možné použít na 60 minut.

Naposledy zdražoval podnik v roce 2008, kdy stála základní jízdenka 15 korun. V roce 2001 to bylo ještě 10 korun.

Zvýšení cen schválilo představenstvo podniku, ve kterém působí městští radní z koalice ČSSD, občanských demokratů a Strany Zdraví Sportu Prosperity.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 35 minutami

Výbuch v Afghánistánu zabil nejméně 30 vojáků

Nejméně 30 příslušníků ozbrojených sil přišlo dnes o život a dalších 24 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje. Mohutnou explozi vyvolala bomba nastražená v automobilu před vojenskou základnou.

Agentura AP informuje kromě útoku v Ghazní o dalším sebevražedném atentátu za pomoci bomby umístěné v automobilu na jihu země. Terčem se stal konvoj šéfa tamní provinční rady. AP píše s odkazem na mluvčího provincie o nejméně třech mrtvých a 21 zraněných včetně dětí. K žádnému z útoků se zatím nikdo nepřihlásil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy