Ve Velkém Šenově - Janovce shořela chata, hasiče zranil padající komín

Ve Velkém Šenově - Janovce shořela chata, hasiče zranil padající komín
Požár začal kolem 02:50.
Zasáhl celou stavbu.
Na místě zasahovalo pět hasičských jednotek - jedna profesionální a čtyři dobrovolné.
K hašení využili děvět cisternových automobilových stříkaček...
Foto: Michal Šafus, Požáry CZ
Domácí Domácí
18. 9. 2012 11:15

Velký Šenov - V pondělí v noci shořela ve Velkém Šenově na Děčínsku chalupa. V domě naštěstí nikdo nebyl, požár však zranil jednoho dobrovolného hasiče. Na muže se zřítil komín, byl proto převezen na kontrolu do nemocnice.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Zeman vetuje daňový balíček, vadí mu zvýšení slevy na poplatníka

Prezident Miloš Zeman bude vetovat daňový balíček, který mimo jiné ruší superhrubou mzdu. Důvodem je především zvýšení daňové slevy na poplatníka. Zemanovi vadí také to, že navzdory dohodě není v zákoně o dani z příjmu explicitně uvedena doba platnosti tohoto zákona. Na Twitteru o tom informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. 

Zdroj: Ekonomika , ČTK
před 16 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy