Náklady na úklid zamaštěné křižovatky uhradí dopravce

Eliška Morochovičová
27. 6. 2011 12:46
Nehodu zavinil řidič, potvrdila policie. Přesné náklady na úklid se vyčíslují
Při nehodě vyteklo z cisterny 10 tun tuku.
Při nehodě vyteklo z cisterny 10 tun tuku. | Foto: Hasiči Ústí nad Labem

Ústí nad Labem - Náklady na odklízení škod po sobotní nehodě cisterny převážející kafilerní tuk zaplatí dopravní společnost, které patří havarovaná cisterna.

Deníku Aktuálně.cz to potvrdilo několik na sobě nezávislých zdrojů.

Policie již vyšetřila, že za nehodu nese plnou zodpovědnost čtyřicetiletý řidič kamionu. "Nehodu způsobil tak, že nezvládl přizpůsobit svou jízdu svému nadměrně těžkému nákladu," upřesnila mluvčí ústecké policie Veronika Hyšplerová.

Převoz živočišného tuku zajišťoval smluvní přepravce, který měl surovinu dodat do společnosti Oleochem. Ta sídlí v Ústí nad Labem, řekla Aktuálně.cz mluvčí společnosti Marie Logrová. Jméno dopravce ale neuvedla.

Martina Vápeníková, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic, které tento úsek silnice spravuje, pro Aktuálně.cz doplnila, že majitel cisterny škody uhradí ze svého povinného ručení. "Náklady na úklid vozovky se momentálně vyčíslují," dodala.

Sádlo ze silnice nebylo možné odstranit pouhým úklidem, proto musel být povrch vozovky vyfrézován. Na pracích se podílel hasičský sbor města Ústí nad Labem a technické služby.

Centrum Ústí bylo dva dny neprůjezdné

Nehoda se na jedné z nejfrekventovanějších křižovatek stala v sobotu ráno. Řidič nezvládl řízení, cisterna se převrátila na bok a na silnici se vylilo 10 tun tuku.

Na silnici se vytvořila místy až deseticentimetrová vrstva tuku, který bylo potřeba odstranit. Tuk se dostal do kanalizace a z ní i do řeky Labe. Látka však podle hasičů není nebezpečná pro životní prostředí.

Hasiči i pracovníci technických služeb místo uklízeli do nedělního odpoledne. Provoz byl v místě nehody obnoven v neděli večer. Původně policie předpokládala, že silnice bude uzavřená i během pondělí.

 

Právě se děje

Další zprávy