Ústecká křižovatka je průjezdná, tuk byl odstraněn

ČTK ČTK
27. 6. 2011 9:05
Křižovatka měla být uzavřená i v pondělí, mastný asfalt se podařilo odfrézovat dříve
Havárie cisterny v Ústí nad Labem.
Havárie cisterny v Ústí nad Labem. | Foto: Hasiči Ústí nad Labem

Ústí nad Labem - Křižovatka v centru Ústí nad Labem, kde se v sobotu ráno rozlil tuk z havarované cisterny, je již průjezdná.

Mluvčí policie Veronika Hyšplerová řekla, že v neděli večer se silničářům podařilo ze silnice odfrézovat vrstvu mastného kluzkého asfaltu. Křižovatku, která je klíčovým místem pro průjezd centrem, pak policie zprůjezdnila nejprve pro záchranáře a později i pro veřejnost.

Původně policie předpokládala, že silnice bude uzavřená i během pondělí.

Řidič nákladního auta vezoucí deset tun kafilerního tuku v sobotu na křižovatce nezvládl řízení a vůz se převrátil. Na křižovatce bylo tuku asi deset centimetrů. Část se ho dostala i do Labe, není však nebezpečný pro životní prostředí.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Sluková s Hermannovou potvrdily v Litoměřicích roli favoritek

Plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová potvrdily roli favoritek a vyhrály v Litoměřicích úvodní turnaj Beach Series, nového domácího seriálu tříhvězdičkových akcí. Elitní světová dvojice otočila finálový duel proti Michaele Kubíčkové a Michale Kvapilové a zvítězila 22:24, 21:12, 15:10.

Vítězky slavily úspěšný návrat po mnohaměsíční zápasové pauze a teprve po týdenní společné přípravě. Dohromady začaly trénovat teprve v pondělí po návratu Nausch Slukové s trenérem Simonem Nauschem z USA.

"Vlastně nějakých osm devět měsíců jsme vůbec nehrály. Naposledy jsme hrály koncem září 2019 a ten herní rytmus je prostě úplně jiný. A to je něco, co se nedá natrénovat. V tomhle to bylo náročné se zase chytnout, zažít si zápasový styl a rutinu," uvedla Nausch Sluková v nahrávce pro média.

Sluková s Hermannovou zvládly třísetový duel i v semifinále proti Martině Williamsové (za svobodna Bonnerové) a Sáře Olivové. Ty potom prohrály utkání o třetí místo s dvojicí Marie-Sara Štochlová, Martina Maixnerová.

"Jsem ráda, že zápasy jsou náročné, že nepřijedeme a nevyhrajeme všechno na osm. To by pro nás ztrácelo význam a jsem vděčná za každý dobrý zápas a za každý tie-break, protože to poslouží z dlouhodobého hlediska pro náš trénink," konstatovala Nausch Sluková. "To 'semíčko' a finále bylo náročné a myslím, že nás dost procvičily, takže ideální," zhodnotila turnaj.

Pětidílný seriál bude pokračovat v týdenních intervalech na Strahově, v Nymburce, Chodově u Karlových Varů a opět na pražském Strahově.

Další zprávy