Chlapci spadla na hlavu fotbalová branka, nepřežil to

ČTK ČTK
4. 10. 2011 16:00
Hoch se zřejmě na konstrukci houpal a ta se na něj převrátila
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ZZS Moravskoslezský kraj

Lubenec (Lounsko) - V pondělí večer zahynul na fotbalovém hřišti v Lubenci na Lounsku třináctiletý chlapec. Spadla na něj přenosná branka.

"Po ráně do hlavy zemřel," řekla v úterý mluvčí lounských policistů Jaromíra Střelcová.

Chlapci si zřejmě šli večer zakopat na plácek vedle oficiálního hřiště. "Podle zatím dostupných informací se měl údajně hoch na brance houpat, načež se převrátila. Zraněný chlapec na místě zemřel," uvedla Střelcová.

Okolnosti neštěstí se podle ní zatím vyšetřují. "Co zatím víme, tak bylo dětí na hřišti víc, ale nepředpokládáme, že by to byl oficiální trénink," dodala.

Fotbalové kluby možná získají nové branky

Podle starosty Lubence Bohumila Peterky se neštěstí stalo u hřiště místního fotbalového klubu. Jak to na venkovských hřištích bývá, travnatá plocha tam je jen jedna a na ní smějí jen oficiální tréninky, a to jen když není moc mokro.

"Vedle hřiště tam postavili přenosné branky, aby kluci neničili trávu. Ještě nedávno je dokonce zajistili velkými hřeby, aby se nemohly převrátit, ale jak tam kluci blbli, zřejmě to postupně vytrhali," řekl Peterka. Oficiální zprávu o neštěstí prý ale ještě nemá.

Lubenec má zhruba 1500 obyvatel a i mrtvého chlapce prý starosta znal.

V roce 2005 se podobně zabil devatenáctiletý mladík v Opatově u Svitav, o rok později podobným způsobem zahynuli třináctiletý hoch z Plzně a čtrnáctiletý z Blanenska.

V roce 2009 pak zemřeli po pádu branky třináctiletý chlapec z Třebíčska a šestiletá dívka z Jihlavska. Zabíjel i basketbalový koš, jehož konstrukce se v roce 2008 zřítila na čtrnáctiletého chlapce na Českolipsku.

Fotbalový svaz kvůli neštěstím rozjel projekt, který má dát fotbalovým klubům místo starých ocelových tréninkových branek hliníkové, jejichž část je vyplněna pískem a neměly by se převrhnout. Projekt ale závisí i na spoluúčasti krajů, jedna branka stojí zhruba 17 tisíc až 20 tisíc korun.

 

Právě se děje

Další zprávy