Rodeo na R10, šílený Švýcar se proboural až do Prahy

Domácí ČTK Domácí, ČTK
28. 5. 2011 18:48
Jel od Mladé Boleslavi v protisměru, postupně narazil do deseti aut, ujížděl policii

Praha - Po rychlostní silnice R10 z Prahy do Mladé Boleslavi se v sobotu dopoledne řítil řidič v protisměru. Chvílemi uháněl až stosedmdesátikilometrovou rychlostí.

Výsledkem zběsilé jízdy bylo nejméně pět dopravních nehod - údajně bez vážnějších zranění - a obrovský zmatek na jedné ze středočeských dopravních tepen.

"Kolem 11. hodiny dostali mladoboleslavští policisté informaci o bílém autě značky Mitsubishi, které jede v protisměru po silnici R10 ve směru na Prahu," potvrdil odpoledne mluvčí středočeských policistů Jakub Vinčálek. Později se ukázalo, že ho řídil třiatřicetiletý Švýcar, který se předávkoval psychofarmaky a upadl do drogového opojení.

"U Turnova byl zátaras a policejní hlídka a pak celkem čtyři či pět aut v příkopě, na střeše, různě omlácených, vždy jedno auto po přibližně pěti kilometrech," hlásil redaktor MF Dnes, který v té době po rychlostní silnici cestoval.

Policie řidiče marně pronásledovala, ale vzhledem k tomu, že jel v protisměru, jí nezbývalo, než jet ve správném pruhu souběžně s ním až do hlavního města.

V metropoli se nebezpečný šofér pokusil policisty setřást. Dojel až k letišti ve Kbelích na severovýchodě města, kde z auta utekl a přelezl plot na letiště. Tam už ho ale čekaly hlídka mladoboleslavských policistů.

Utekl z auta a snažil se zmizet po svých. Muži zákona ho ale po krátce honičce zadrželi.

Za vše mohou psychofarmaka

Po zatčení vyšlo najevo, že jde o třiatřicetiletého Švýcara, který se předávkoval léky na psychické problémy. Musel být proto svěřen do péče zdravotníků Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, kde leží na metabolické jednotce.

Mluvčí nemocnice Jana Jelínková rádiu sdělila, že cizinec mluví německy, ale odmítá komunikovat s lékaři. "Jeho stav je stabilizovaný, ale byla u něj prokázána přítomnost drog," informovala Jelínková. Až se probere z rauše, bude pravděpodobně obviněn z obecného ohrožení a trestného činu řízení pod vlivem návykové látky, za což by mohl jít na několik let do vězení.

Řidič způsobil tři nehody na Mladoboleslavsku a dvě v okrese Praha - venkov. Dvě z postižených aut se převrátila na střechu, další vozidla skončila v příkopu. Na místě zasahovali policisté a zdravotníci.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy