Příměstské linky posílí kvůli chatařům a výletníkům

Markéta Žižková
15. 4. 2011 12:21
Posílené spoje budou o víkendech jezdit do Štěchovicka, Mníšecka nebo Posázaví
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Zbyněk Hupák, www.csadplzen.cz

Praha - Víkendové cestování do okolí hlavního města budou mít Pražané od soboty 16. dubna o něco jednodušší.

Příměstské autobusové linky totiž kvůli většímu náporu cestujících o víkendech posílí.

Až do 30. října budou jezdit posílené spoje do oblasti Štěchovicka, Mníšecka, Jílovska, Kamenicka a Posázaví. Na severozápad od Prahy pojedou do Velkých Přílep a Holubic.

"Posílení linek je realizováno buď nasazením zdvojených spojů - místo jednoho autobusu jedou dva - nebo nasazením kloubového autobusu namísto vozidla standardní délky," upřesnil mluvčí Ropidu Filip Drápal.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Rakousko zasáhlo zemětřesení, větší škody ale zřejmě nezpůsobilo

Zemětřesení o síle 4,5 stupně zasáhlo v ranních hodinách centrální části Rakouska. Závažnější škody ale nejspíše nezpůsobilo.

Podle Rakouského institutu pro meteorologii a geodynamiku (ZAMG) leželo epicentrum poblíž města Admont ve spolkové zemi Štýrsko, ohnisko spočívalo v hloubce osmi kilometrů. Otřesy půdy byly cítit i v přilehlých Horních Rakousech.

ZAMG vydal varování, že zemětřesení mohlo způsobit drobná poškození budov. Stanice ORF bez bližších podrobností uvedla, že jsou již hlášeny první škody. Podle agentury APA je s ohledem na sílu zemětřesení možné, že na domech popraskaly fasády či se odloupala omítka.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Zpěvák Van Morrison žaluje vládu, chce, aby povolila koncerty

Severoirský zpěvák Van Morrison "jménem tisíců hudebníků, umělců, klubů a všech, kdo pracují v koncertním průmyslu" žaluje tamní vládu. Od soudu chce, aby přezkoumal platnost zákazu koncertování v době nemoci covid-19. "Nejsme si vědomi žádného věrohodného vědeckého či lékařského zdůvodnění, které by odůvodnilo plošný zákaz," řekl deníku Guardian zpěvákův právník.

Severní Irsko je součástí Spojeného království, které coby nejpostiženější evropská země momentálně zápasí s třetí vlnou epidemie umocněnou novou, nakažlivější mutací viru. Za necelý rok v Británii kvůli covidu-19 zemřelo přes 91 tisíc lidí, z toho přes 1600 v Severním Irsku.

Pětasedmdesátiletý Morrison, člen Rokenrolové síně slávy a držitel dvou cen Grammy, proslul písněmi jako Brown Eyed Girl nebo Moondance, deskami Astral Weeks či Tupelo Honey nebo spoluprací s kapelou Chieftains. V posledním roce vydal několik skladeb brojících proti zákazům spojeným s nemocí covid-19, naposledy ve spolupráci s kytaristou Ericem Claptonem.

Zdroj: Guardian
Další zprávy