Příměstské linky posílí kvůli chatařům a výletníkům

Markéta Žižková
15. 4. 2011 12:21
Posílené spoje budou o víkendech jezdit do Štěchovicka, Mníšecka nebo Posázaví
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Zbyněk Hupák, www.csadplzen.cz

Praha - Víkendové cestování do okolí hlavního města budou mít Pražané od soboty 16. dubna o něco jednodušší.

Příměstské autobusové linky totiž kvůli většímu náporu cestujících o víkendech posílí.

Až do 30. října budou jezdit posílené spoje do oblasti Štěchovicka, Mníšecka, Jílovska, Kamenicka a Posázaví. Na severozápad od Prahy pojedou do Velkých Přílep a Holubic.

"Posílení linek je realizováno buď nasazením zdvojených spojů - místo jednoho autobusu jedou dva - nebo nasazením kloubového autobusu namísto vozidla standardní délky," upřesnil mluvčí Ropidu Filip Drápal.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy