Při nehodě na D6 u Prahy se lehce zranilo šest lidí, dálnice je již průjezdná

ČTK ČTK
Aktualizováno 2. 9. 2018 12:20
Při nehodě na D6 u Prahy se dnes dopoledne lehce zranilo šest lidí. Nehodu zřejmě způsobila řidička, která přejela do protisměru. Silnice byla přes hodinu uzavřená v obou směrech, provoz ve směru na Karlovy Vary byl obnoven před 11.30, ve směru na Prahu zhruba o půl hodiny později, sdělila policejní mluvčí Michaela Richterová. Řidička osobního vozu dostala před 10.00 poblíž výjezdu na Pražský okruh smyk ve směru na Karlovy Vary a přejela do protisměru, kde se střetla s jiným osobním autem. Místo bylo uzavřeno kvůli vyšetřování nehody a odstraňování jejích následků. Řidiči mohli úsek objet přes Hostivici. Neděle je posledním prázdninovým dnem, na silnicích se očekává zvýšený provoz.
Dálnice D6, ilustrační foto
Dálnice D6, ilustrační foto | Foto: Aktu.cz
 

Právě se děje

před 1 hodinou

D1 na Vysočině klouže, varují silničáři. V noci sněžilo, vyjely desítky sypačů

Okolo Jihlavy na 115. kilometru dálnice D1 platí varování před náledím, mezi 90. a 120. kilometrem může být vozovka kluzká. Podle dispečinku krajské správy silnic v kraji přes noc sněžilo, venku byly desítky sypačů. Na silnicích uvízlo několik kamionů, po ránu ale problémy se sjízdností silničáři nezaznamenali.

Sněžilo už v neděli v podvečer. "Venku bylo asi 90 sypačů, jelikož sněžilo i v noci, začaly znovu jezdit asi ve 2:00. Sem tam nějaký kamion v noci někde klouzal, ale teď už to jezdí," řekl dispečer.

Přes den bude na Vysočině zataženo, sněhových přeháněk ale bude podle meteorologů ubývat. Večer se může ojediněle tvořit mlha. Nejvyšší odpolední teploty budou od jednoho do tří stupňů Celsia.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Britský princ Harry řekl, že je smutný, že musel vzdát svých královských povinností. Královně a lidem chtěl prý sloužit dál

35letý Harry to uvedl v projevu před zástupci své charitativní organizace na podporu lesothských dětí Sentebale Harry podle agentury Reuters řekl, že konečný výsledek není tím, co zamýšlel, jinak to podle něj však nebylo možné. 

Buckinghamský palác v sobotu oznámil, že princ Harry a jeho choť Meghan už nebudou disponovat titulem královská výsost, nebudou plnit pracovní povinnosti plynoucí z příslušnosti ke královské rodině a nebudou placeni z veřejných prostředků.

"Doufám, že snadněji pochopíte, k čemu jsme dospěli, že si nechám odstup od všeho, co jsem znal, abych učinil krok směrem k tomu, co bude doufám pokojnější život," prohlásil Harry. S manželkou Meghan předtím oznámili, že chtějí své povinnosti omezit, finančně se osamostatnit a žít střídavě v Británii a Severní Americe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy