Policie ukončila pátrání po dívce z Berouna

ČTK ČTK
9. 11. 2011 9:59
Rodiče svou dceru pohřešovali od čtvrtka, v úterý se v pořádku vrátila domů
Foto: Policie ČR

Beroun - Policie ukončila pátrání po patnáctileté dívce z Berouna, kterou pohřešovala její rodina. Dívka odešla minulý týden za kamarádkou, v úterý odpoledne se však v pořádku vrátila domů.

Sdělila to mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Dívka doma řekla, že jde ke své kamarádce vrátit telefon. Od té doby ji matka neviděla. Od přátel pohřešované později zjistila, že se její dcera měla tentýž den sejít se svými kamarády v berounském hotelu Barbora. Tam ale nedorazila.

"Během doby, co byla dívka pohřešovaná, na ní nebylo spácháno žádné protiprávní jednání," dodala Pučelíková.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy