Muž se přiznal k vraždě přítelkyně, policie hledá tělo

23. 3. 2011 10:31
Podezřelý nejdřív ohlásil její zmizení, údajně ji ale zabil a hodil do Vltavy
Vrah měl hodit tělo ženy u Nelahozevsi do Vltavy, budou po něm pátrat potápěči.
Vrah měl hodit tělo ženy u Nelahozevsi do Vltavy, budou po něm pátrat potápěči. | Foto: Arnika

Kladno - Středočeští kriminalisté obvinili šestačtyřicetiletého muže z vraždy přítelkyně v obci Bratkovice na Kladensku.

Případ se stal minulou středu. Muž tělo údajně po činu hodil u Nelahozevsi do Vltavy, chystají se po něm pátrat potápěči. "Obviněnému hrozí až 20 let vězení," řekla mluvčí středočeské policie Soňa Budská.

Vrah podle ní nejdříve policii oznámil, že pohřešuje svou o deset let starší přítelkyni. V úterý se ale přiznal k tomu, že ji 16. března nad ránem zavraždil. Údajně ji ve spánku několikrát udeřil tupým předmětem do hlavy. Poté tělo zabalil, naložil do auta a odvezl k Vltavě, kde se ho zbavil.

V úterý večer policisté muže obvinili z vraždy a během dneška zřejmě podají návrh na jeho vzetí do vazby, o kterém bude rozhodovat Okresní soud v Kladně. Současně budou prověřovat jeho výpověď, protože stále nemají tělo zavražděné.

Středočeští kriminalisté letos zatím evidují čtyři pokusy o vraždu. Pokud se podezření potvrdí, bude to první dokonaná vražda. Všechny případy se zatím podle Budské podařilo objasnit.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 45 minutami

Kanoista Lukáš Rohan poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. V Troji uspěl i s dotykem hned v první brance finálové jízdy

Kanoista Lukáš Rohan poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. V Troji uspěl i s dotykem hned v první brance finálové jízdy.

Kanoistka Tereza Fišerová byla v Praze třetí. Českou olympioničku v Troji porazily Němka Andrea Herzogová a suverénní vítězka Jessica Foxová z Austrálie, jež jako jediná z deseti finalistek projela trať čistě.

Jediná česká finalistka Fišerová se dopustila jednoho dotyku stejně jako Herzogová. Na trať se vydala díky druhému místu v semifinále jako předposlední a musela ještě čekat na výkon Britky Mallory Franklinové. Světová šampionka z roku 2017 si připsala také "šťouch" a skončila čtvrtá se ztrátou 81 setin na českou vicemistryni Evropy.

Gabriela a Martina Satkovy vypadly v semifinále. V následujícím finále kanoistů bude české barvy hájit další olympionik Lukáš Rohan. Vojtěch Heger a Václav Chaloupka do jízd o medaile nepostoupili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy