reklama
 
 

Dozorce nosil vězňům mobily, zatkla ho inspekce

23. 7. 2012 15:30
Stíhán je pro přečin zneužití pravomoci a přijetí úplatku

Praha - Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila dozorce věznice Vinařice, který údajně za úplatky nosil odsouzeným mobilní telefony, SIM karty či nabíječky.

Stíhá jej proto pro přečin zneužití pravomoci úřední osoby a zločin přijetí úplatku. Inspekce obvinila také jednoho civilistu, který mu pomáhal, sdělila její mluvčí Radka Sandorová.

Ředitel věznice podle mluvčího vězeňské služby Roberta Káčera dozorce zprostil služby.

"Za to, že vězňům jednotlivé předměty opatřoval a nosil do věznice, si dozorce nechával od příbuzných vězňů na svou adresu a také na adresu zadržené civilní osoby posílat finanční částky v řádech několika tisíc korun," uvedla mluvčí.

Obvinění byli zadrženi ve čtvrtek. Později však byli propuštěni a vyšetřováni jsou na svobodě.

Na jejich zatčení se podle Sandorové podílela vězeňská služba spolu s několika desítkami příslušníků inspekce. Po zatčení podezřelých se podle mluvčího věznice Ivana Suchého v zařízení uskutečnila generální prohlídka, při které se některé propašované věci našly.

Prohlídka trvala téměř celou noc. Podle Suchého se podobný případ ve věznici nestal poprvé. "Lidské selhání se tady mezi zaměstnanci objevilo, to nelze vyloučit," uvedl Suchý.

Vězeňská služba a GIBS na případu pracovaly několik měsíců, dodal.

autor: ČTK | 23. 7. 2012 15:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Středočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama