V Praze hořel sklad barev, část budovy se zřítila

Domácí ČTK Domácí, ČTK
15. 11. 2011 12:16
V objektu podle hasičů naštěstí nikdo nebyl, požár je uhašen
Jeřábova ulice v Praze Vysočanech (zdroj: www.aMapy.cz)
Jeřábova ulice v Praze Vysočanech (zdroj: www.aMapy.cz) | Foto: Aktuálně.cz

Praha - V Jeřábově ulici v pražských Vysočanech hořela od pondělní noci skladová hala barev na tiskoviny.

Část budovy se zřítila, podle hasičů v ní naštěstí nikdo nebyl.

"Požár zřejmě začal již v noci, hasiči jej zlikvidovali dopoledne," řekla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. K úniku nebezpečných látek nedošlo.

"V současné chvíli už je požár uhašen, na místě jsou momentálně vyšetřovatelé. Hasiči se na požářiště vrátí zhruba ve 13.00, aby zkontrolovali, zda někde nejsou ještě nějaká ohniska požáru," sdělila mluvčí. Při zásahu nebyl nikdo zraněn, příčina ohně zatím není známa.

Hasiči byli při zásahu v kontaktu s magistrátem vzhledem ke zhoršené situaci ovzduší, která je nyní v hlavním městě. Údaje o koncentraci škodlivin, které zjišťovala chemická jednotka, neukázaly na možný únik nějaké nebezpečné látky.

Skladová hala má rozměry padesátkrát patnáct metrů. Ve skladu byly uložené mimo jiné vodou rozpustné barvy.

Požár haly pravděpodobně začal již v noci, ale podle Adamcové vlivem špatné viditelnosti nehodu nikdo nezaznamenal.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Premiér Babiš se nemusí omlouvat bývalému poslanci Kalouskovi za výroky, které o něm pronesl ve Sněmovně. Dnešní verdikt soudu není pravomocný

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy