V Modřanech se střílelo. Mladíci skončili v nemocnici

ČTK ČTK
1. 2. 2013 10:00
Muž v parku v Praze poznal mladíky, kteří ho v listopadu zbili. Při potyčce dva postřelil
Incident se odehrál ve čtvrtek před půlnocí a byli při něm postřeleni dva lidé. Ilustrační foto.
Incident se odehrál ve čtvrtek před půlnocí a byli při něm postřeleni dva lidé. Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Policie vyšetřuje potyčku a střelbu v Praze-Modřanech.

Incident se odehrál ve čtvrtek před půlnocí a byli při něm postřeleni dva lidé. Řekla to mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová.

Osmapadesátiletý muž, který podle mluvčí z legálně držené zbraně vystřelil na skupinu mladíků, je podezřelý z pokusu o těžkou újmu na zdraví a hrozí mu až deset let odnětí svobody, ze stejného činu jsou však podezřelí i mladíci.

Kropáčová uvedla, že čtvrteční střelba zřejmě souvisí s napadením, které se odehrálo v listopadu. Tehdy několik lidí údajně demolovalo odpadkové koše, a když je kolemjdoucí muž napomenul, zbili ho tyčí, kopali do něj a způsobili mu mnohočetná zranění.

Muž, který byl obětí napadení, ve čtvrtek pozdě večer potkal v parku tři mladíky, v nichž prý poznal útočníky, a oznámil to policii.

"Když hlídka dorazila na místo, zjistila, že mezi mužem a mladíky vznikla rozepře, která vyvrcholila napadením a střelbou," uvedla Kropáčová. Muž vytáhl legálně drženou zbraň a dva protivníky postřelil.

Podle mluvčí pražské záchranky Jiřiny Ernestové utrpěli dva dvacetiletí mladíci poranění dolních končetin. Byli na místě ošetřeni a převezeni do nemocnice.

"Policie nyní účastníky incidentu vyslýchá a zkoumá, zda muž střílel v nutné obraně," řekla mluvčí. Dodala, že současně se vyšetřuje také listopadové napadení.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Kvůli koronaviru nebudou letní wagnerovské slavnosti v Bayreuthu

Kvůli epidemii nového typu koronaviru se letos neuskuteční tradiční wagnerovské Hudební slavnosti v Bayreuthu. Ovlivní to také program příštích ročníků, uvedli organizátoři akce v bavorském městě. Oblíbené slavnosti, jež jsou vrcholem německé operní sezóny, pravidelně navštěvovala i kancléřka Angela Merkelová. Letos měly začít 25. července a skončit 30. srpna. Na slíbené nové nastudování Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův dojde až v roce 2022, na příští rok už je totiž program hotový. Diváky čeká nová produkce Bludného Holanďana a opakování dřívějších inscenací oper Tannhäuser, Mistři pěvci norimberští a Lohengrin.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Čínská basketbalová liga musí restart odložit

Plány na obnovení profesionální basketbalové ligy v Číně CBA v polovině dubna vzaly prozatím za své. Vláda nejlidnatější země světa podle agentury AP kvůli přetrvávajícím obavám z pandemie koronaviru nařídila, aby všechny velké sportovní soutěže zůstaly na neurčito přerušené.

CBA se kvůli šíření nového typu koronaviru nehraje od konce ledna, v poslední době se ale začala chystat na restart a do země se postupně začali vracet zahraniční hráči. Někteří už nastoupili do povinné dvoutýdenní karantény, jako třeba bývalý hráč NBA Jeremy Lin.

Liga podle informací médií plánovala soustředit všech dvacet účastnických týmů do dvou měst (Tung-kuan a Čching-tao) a odehrát zbytek základní části bez diváků, v přísně střežených podmínkách a pod dohledem zdravotníků. Každému celku k tomu zbývá sehrát 16 zápasů.

Na povolení úřadů bude čekat i fotbalová liga, která měla původně začít 22. února. Týmy se sice v minulém týdnu vrátily k tréninku, termín startu soutěže ale nebyl stanoven. Hovořilo se o konci dubna nebo počátku května.

Pandemie má původ právě v Číně, odkud se nákaza v prosinci začala šířit. Asijská velmoc je ale v současnosti až na čtvrtém místě žebříčku podle počtu infikovaných osob. Podle nejnovějších údajů se tam virem nakazilo přes 82.000 lidí a zemřelo na 3300. Země v poslední době hlásí poměrně nízká čísla nově nakažených, panují ale obavy, že by se zde mohl virus znovu rozšířit zejména kvůli tomu, že se do země navrátilo mnoho lidí ze zahraničí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy