V Libni policie nalezla mrtvého muže, podrobnosti tají

Domácí ČTK Domácí, ČTK
11. 2. 2013 5:50
Policisté se pokoušeli muže resuscitovat, pomoci mu už nedokázali
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Již druhý případ násilí mezi cizinci řeší policisté v Praze. Po úterním incidentu na Žižkově došlo ke střetu také v pražské Libni.

V noci z pátku na sobotu na ulici zemřel muž. Podle serveru idnes.cz neštěstí souvisí s incidentem, kdy skupinka Moldavanů napadla několik Vietnamců.

Policisté zatím právní kvalifikaci skutku nestanovili a případ odmítají komentovat. Krátce před půlnocí dostali hlášení o tom, že v ulici Podlipného leží člověk, který nejeví známky života. Po příjezdu začali muže resuscitovat, ale neúspěšně.

Případ vyšetřují kriminalisté Krajského ředitelství hlavního města Prahy, kteří také určují právní kvalifikaci skutku. "Vzhledem k tomu, že je vyšetřování na samém počátku, nebudeme z taktických důvodů sdělovat další podrobnosti," uvedl za policii Jan Daněk.

Policie zároveň pátrá po cizinci, který je podezřelý z úterního pokusu o vraždu v jednom z bytů na pražském Žižkově. Pětačtyřicetiletý Uzbek Chusan Bobajev je podle policie agresivní a může být ozbrojen.

Zdravotničtí záchranáři a jimi přivolaní policisté v úterý po 21:30 vyjížděli do jednoho z bytů v domě v Biskupcově ulici. Našli v něm pětačtyřicetiletého cizince s bodnými a řeznými ranami na krku a hrudníku a s podlitinami v obličeji.

Dvaatřicetiletý muž, který byl také lehce zraněn a ošetřen, se policistům nejdříve k potyčce s krajanem přiznal. "Kriminalisté dalším šetřením a provedením výslechu obou zmiňovaných cizinců zjistili, že útok má s největší pravděpodobností na svědomí krajan obou napadených," uvedla Zoulová.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sanders čelil během debaty v Jižní Karolíně útokům soupeřů, kritizovali jeho program hospodářských reforem

Americký senátor Bernie Sanders, kterého poslední průzkumy pasují do role favorita v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany, čelil během celkově desáté debaty demokratických kandidátů ostrým útokům svých soupeřů. Terčem kritiky se stal zejména jeho ambiciózní program hospodářských reforem, informovala agentura Reuters.

Debaty, která se konala ve městě Charleston v úterý večer místního času, byla plná hádek a vzájemného překřikování. Sandersovi protivníci shodně uváděli, že vyslat vermontského senátora a samozvaného socialistu do boje o Bílý dům proti stávajícímu republikánskému prezidentovi Donaldu Trumpovi je riskantní podnik.

Další zprávy