V Libni policie nalezla mrtvého muže, podrobnosti tají

Domácí ČTK Domácí, ČTK
11. 2. 2013 5:50
Policisté se pokoušeli muže resuscitovat, pomoci mu už nedokázali
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Již druhý případ násilí mezi cizinci řeší policisté v Praze. Po úterním incidentu na Žižkově došlo ke střetu také v pražské Libni.

V noci z pátku na sobotu na ulici zemřel muž. Podle serveru idnes.cz neštěstí souvisí s incidentem, kdy skupinka Moldavanů napadla několik Vietnamců.

Policisté zatím právní kvalifikaci skutku nestanovili a případ odmítají komentovat. Krátce před půlnocí dostali hlášení o tom, že v ulici Podlipného leží člověk, který nejeví známky života. Po příjezdu začali muže resuscitovat, ale neúspěšně.

Případ vyšetřují kriminalisté Krajského ředitelství hlavního města Prahy, kteří také určují právní kvalifikaci skutku. "Vzhledem k tomu, že je vyšetřování na samém počátku, nebudeme z taktických důvodů sdělovat další podrobnosti," uvedl za policii Jan Daněk.

Policie zároveň pátrá po cizinci, který je podezřelý z úterního pokusu o vraždu v jednom z bytů na pražském Žižkově. Pětačtyřicetiletý Uzbek Chusan Bobajev je podle policie agresivní a může být ozbrojen.

Zdravotničtí záchranáři a jimi přivolaní policisté v úterý po 21:30 vyjížděli do jednoho z bytů v domě v Biskupcově ulici. Našli v něm pětačtyřicetiletého cizince s bodnými a řeznými ranami na krku a hrudníku a s podlitinami v obličeji.

Dvaatřicetiletý muž, který byl také lehce zraněn a ošetřen, se policistům nejdříve k potyčce s krajanem přiznal. "Kriminalisté dalším šetřením a provedením výslechu obou zmiňovaných cizinců zjistili, že útok má s největší pravděpodobností na svědomí krajan obou napadených," uvedla Zoulová.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

ANO odložilo sněm, přijalo pět členů bývalé brněnské buňky

Předsednictvo hnutí ANO schválilo odložení republikového sněmu kvůli koronavirové epidemii, zatím na neurčito. Původně byl plánován na konec ledna. Vedení ANO také rozhodlo o přijetí pěti nových členů, které navrhla jihomoravská organizace hnutí. Sdělil to hlavní manažer ANO a poslanec Jan Richter. Jde o lidi, kteří byli členy letos zrušené brněnské organizace.

"Předsednictvo hnutí ANO na svém úterním jednání schválilo odložení plánovaného republikového sněmu z důvodu aktuální epidemické situace. Znovu tento bod otevřeme na lednovém jednání a věřím, že už nám situace dovolí najít nějaký brzký termín," uvedl Richter.

Poslední sněm ANO se konal 17. února minulého roku. Místo předsedy obhájil premiér Andrej Babiš, pozici prvního místopředsedy pak předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek, který na funkci rezignoval v říjnu poté, co byl vyfotografován, jak bez roušky vychází z restaurace, která měla být kvůli šíření epidemie koronaviru uzavřena. Tehdejší schůzka stála pozici ministra zdravotnictví Romana Prymulu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy