Tři členové dozorčí rady DP za ODS rezignovali

Domácí ČTK Domácí, ČTK
20. 8. 2012 20:37
Důvodem jsou události kolem odvolání ředitele podniku Vladimíra Liche
Foto: dpp.cz

Praha - Tři členové dozorčí rady pražského dopravního podniku za ODS rezignovali.

Informaci potvrdil jeden z nich, místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík.

Důvodem jsou události kolem odvolání ředitele podniku Vladimíra Liche. Kromě Portlíka svou funkci složil také starosta Radotína Karel Hanzlík a šéfka magistrátního odboru rozpočtu Zdena Javornická.

Za ODS v dozorčí radě i nadále zůstává pražský zastupitel Pavel Hurda a poslanec David Vodrážka, který Lichovo odvolání navrhl.

Portlík, jenž pro Lichovo odvolání minulý týden také hlasoval, nechtěl důvody své rezignace komentovat. Někteří členové dozorčí rady změnili názor a odvolání ředitele nyní považují za špatný krok.

O situaci v pondělí večer jednal klub zastupitelů za TOP 09, který se dohodl na tom, že požaduje urychlené vypsání výběrového řízení na post ředitele dopravního podniku.

Lich byl odvolán krátce poté, co minulý týden inicioval podání trestních oznámení kvůli nevýhodným smlouvám dopravního podniku.

Nevýhodné smlouvy popsala prověrka, kterou v minulých měsících udělal advokát Václav Láska. Ten v pondělí v České televizi řekl, že v pražském dopravním podniku fungovala od roku 2007 organizovaná zločinecká struktura. Výnosy z trestné činnosti se pak "praly" přes kyperské společnosti. Bývalí členové vedení podniku to ale odmítají.

V návaznosti na trestní oznámení zasahovali v pátek do pozdních nočních hodin v podniku kriminalisté. Razii prý udělali i u dodavatelů podniku. "Z hlediska trestněprávního si myslím, že by se dala dohledat trestní odpovědnost třiceti, možná padesáti osob," řekl ČT Láska.

 

 

 

Právě se děje

Další zprávy