reklama
 
 

Radní schválili přestavbu Smíchovského nádraží

29. 1. 2013 16:43
Pražská rada rovněž rozhodla, že v Klánovickém lese nebude golfové hřiště

Praha - Pražští radní na úterním jednání oproti očekávání podpořili dlouho diskutovanou a kontroverzní změnu územního plánu týkající se přestavby Smíchovského nádraží.

Materiál schválili i přes negativní stanovisko odborné komise rady. Projednávání změny ohledně Masarykova nádraží rada přerušila.

První náměstek primátora Tomáš Hudeček (TOP 09), který materiály předkládal, nechtěl rozhodnutí komentovat. Odkázal přitom na tiskovou konferenci, kterou k tomuto tématu svolal na středu.

O využití pozemků pražských nádraží se vedou roky bouřlivé debaty. Jedná se o rozsáhlá území, na kterých by podle plánů developerů měla vzniknout mimo jiné administrativní a bytová výstavba

Kromě Masarykova a Smíchovského nádraží magistrát připravuje i další dvě změny územního plánu, které by měly řešit budoucnost Nákladového nádraží Žižkov a nádraží v Bubnech. O těch ale v úterý rada nejednala.

Golfové hřiště v Klánovicích nebude

Pražská rada rovněž rozhodla, že v Klánovickém lese nebude golfové hřiště. Podle změny tak zůstane v Klánovicích zachován les, řekla mluvčí magistrátu Tereza Králová.

Kolem devítijamkového golfového hřiště se vede spor už několik let. Proti záměru se postavila klánovická radnice i část místních obyvatel.

O výstavbu golfového hřiště usiluje soukromý investor Forest Golf Club Klánovice. Projekt počítal s výstavbou devítijamkového hřiště, které by i s přilehlými stavbami zahrnovalo plochu zhruba 12,87 hektaru.

Obyvatelům ale vadilo plánované kácení stromů, které by stavbě předcházelo. V minulosti kvůli tomu vypsali referendum, v němž většina hřiště odmítla.

Golfisté už v 90. letech minulého století získali v Klánovicích povolení na osmnáctijamkové hřiště, kvůli nedostatku peněz ale nebylo vybudováno.

autor: ČTK | 29. 1. 2013 16:43

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama