Při hromadné nehodě v centru Prahy byli čtyři lidé zraněni

ČTK ČTK
12. 3. 2015 22:33
Nehodu podle policie zavinil řidič, který jel od náměstí Míru v rozporu s předpisy po tramvajových kolejích a na křižovatce nedal přednost.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - V Praze se večer srazila čtyři auta na náměstí I. P. Pavlova, čtyři lidé utrpěli zranění. Nehodu, která komplikovala dopravu v centru, podle policie zavinil řidič, který jel od náměstí Míru v rozporu s předpisy po tramvajových kolejích a na křižovatce nedal přednost.

Havárie se stala před půl devátou večer. Po kolejích směrem od náměstí Míru jel řidič mercedesu a v křižovatce narazil do tří aut. Zranění utrpěli podle mluvčí řidič a spolujezdkyně z mercedesu, dva další lidé byli zraněni v osobních autech, do nichž mercedes vrazil.

Mluvčí pražské policie Jana Rösslerová uvedla, že nehodu zavinil právě řidič mercedesu a policisté zjišťují, zda byl pod vlivem alkoholu nebo drog.

"V současné chvíli je zatím, jako předběžná příčina nehody nedání přednosti," řekla mluvčí. Pokud se ale podle ní prokáže, že řidič byl ovlivněn nějakou návykovou látkou, hrozí mu například trestní stíhání pro ohrožení pod vlivem návykové látky, případně pro ublížení na zdraví, podle závažnosti zranění dalších účastníků nehody. Předběžná hmotná škoda činí 600 000 korun, dodala mluvčí.

Havárie na magistrále v centru města komplikovala provoz, i tramvaje byly odkloněny. Krátce po 21:00 se podle webu pražského dopravního podniku situace v MHD vrátila k normálu.

 

Právě se děje

Další zprávy