Pražská MHD jezdí podle letních řádů, platí do srpna

ČTK ČTK
29. 6. 2013 15:01
Omezen bude provoz zejména ve špičkách pracovních dnů
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Sandra Štefaniková

Praha - V pražské MHD začaly od začátku ranního provozu platit letní jízdní řády.

Omezen bude provoz zejména ve špičkách pracovních dnů, v případě autobusů u části linek také o víkendech.

V provozu nebudou rovněž školní linky a školní spoje na příměstských linkách. Letní řády budou platit do 31. srpna.

Na všech linkách metra budou v pracovní dny prodlouženy intervaly, na lince A budou kvůli výluce tramvají v Praze 6 zavedeny vložené spoje v trase Dejvická - Náměstí Míru.

Na páteřních tramvajových linkách 3, 9, 17 a 22 bude v pracovní dny v ranní a odpolední špičce interval 5 minut, dopoledne 6 minut. Na ostatních linkách bude ve stejnou dobu interval prodloužen na 10 a 12 minut.

Linka 1 pojede o víkendech a ve svátek jednovozová, linky 14 a 24 budou mít prodloužen interval na 15 až 20 minut. Linka 16 pojede pouze v trase Lehovec - Kotlářka a linky 2, 4 a 6 budou na léto zrušeny.

Z autobusových linek budou mimo provoz 305, 343, 451, 465 a také všechny školní linky. Na lince 261 pojedou celý týden kloubové autobusy.

Omezené jízdní řády už v Praze začaly platit 17. června, kdy začal fungovat takzvaný mírný prázdninový provoz. Konec prázdninového provozu bude 1. září, kdy se linky vrátí do svých pravidelných jízdních řádů.

Spoje, které vozí studenty vysokých škol, se do normálního režimu vrátí 16. září.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Halové mistrovství světa v atletice se kvůli koronaviru odkládá na příští rok

Halové mistrovství světa v atletice se letos neuskuteční. Mezinárodní federace se kvůli epidemii nového typu koronaviru v Číně dohodla s pořadateli v Nan-ťingu na odložení šampionátu na rok 2021. Světová atletika to oznámila na svém webu. V Nan-ťingu se mělo o světové medaile bojovat od 13. do 15. března.

Federace dala přednost radikálnímu řešení a šampionát rovnou zrušila, místo aby jej přeložila do jiného dějiště. Vysvětlila to nejistou situací a obavami z šíření viru mimo Čínu, což by později mohlo vést k dalšímu odkladu termínu. Světová atletika učinila rozhodnutí na doporučení lékařské komise, jež situaci konzultovala se světovou zdravotnickou organizací WHO.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy