Policie navrhla obžalovat řidiče kvůli nehodě v Hostivaři, při které zemřeli dva lidé

ČTK ČTK
12. 2. 2020 15:10
Kriminalisté navrhli obžalovat osmašedesátiletého muže, který před dvěma lety srazil autem v pražské Hostivaři čtyři chodce, z toho dva zemřeli.
Předloňská nehoda v pražské Hostivaři | Video: Aktu.cz

Podle policie muž porušil zákon o bezpečnosti dopravy a viní ho z usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Nehoda se stala 13. března 2018 u tramvajové zastávky ve Švehlově ulici nedaleko obchodního centra. Jedna žena a jeden muž i přes pomoc záchranářů po srážce s autem zemřeli, další dvě starší ženy skončily v nemocnici.

Doprava ve Švehlově ulici byla tehdy kvůli nehodě pro auta zhruba na tři hodiny uzavřena.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tanzanská loď duchů dorazila do přístavu, bouře Dennis ji vyplavila na irské pobřeží

Bouře Dennis, se kterou se v minulých dnech potýkal severozápad Evropy, vyplavila na jižní pobřeží Irska v hrabství Cork loď bez posádky. Takzvaná loď duchů, která se původně plavila pod vlajkou Tanzanie, od září 2018 plula bezvládně Atlantikem, informoval list The Irish Times.

Nákladní plavidlo Alta dlouhé 77 metrů se bez posádky ocitlo, když bylo na cestě z Řecka na Haiti. Kvůli technické závadě se stalo neovladatelným a americká pobřežní stráž z něj musela po dvaceti dnech evakuovat deset námořníků. Tehdy se loď nacházela zhruba 2200 kilometrů jihovýchodně od Bermud.

Další zprávy