Opravu poničené kašny zaplatí za syna exprimátor Bém

ČTK ČTK
21. 3. 2011 16:01
Kašnu poškodilo několik mladíků, mezi nimi byl i syn bývalého primátora
Bývalý primátor Pavel Bém
Bývalý primátor Pavel Bém | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Opravu kašny na pražském Uhelném trhu, kterou v noci z pátku na sobotu poškodila skupinka mladíků, zaplatí bývalý primátor Pavel Bém. Mezi mladíky totiž byl i jeho syn.

Mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková řekl, že radnici už se ozvala restaurátorská firma objednaná bývalým primátorem. Výzdoba kašny je podle pražských památkářů kopií ze 70. let minulého století, nemá tedy historickou hodnotu.

Podle Blažkové restaurátorská firma radnici slíbila, že kašnu opraví. "Škodu zaplatí otec (Bém)," dodala.

Jan Kněžínek z magistrátního odboru památkové péče uvedl, že originál sochařské výzdoby kašny je uložen v lapidáriu Národního muzea. Galerie hlavního města má podle něj odlitky, podle kterých je možné sochy znovu vysekat.

Bémův dvacetiletý syn při poškození kašny utrpěl těžké poranění obou rukou, podle deníku Aha! mu hrozí amputace jedné ruky.

Případ vyšetřuje policie. Mluvčí pražské policie Jana Rösslerová v pondělí sdělila, že policie čeká na lékařskou zprávu a vyčíslení škody ze strany odboru památkové péče. Zraněného mladíka navíc zatím policisté nemohli vyslechnout, protože byl v umělém spánku, uvedla.

 

Právě se děje

Další zprávy