Opencard zvítězila. Prodej papírových kupónů končí

Domácí Domácí
11. 11. 2010 21:31
Poslední možnost nákupu budou mít cestující v sobotu, výjimkou jsou vysokoškoláci.

Praha - Sobota je posledním dnem, kdy si dospělí a senioři mohou v pražské MHD koupit papírový měsíční a čtvrtletní kupon.

Cestující, kteří si kupují předplacené jízdné, se už kontroverzní kartě Opencard nevyhnou, protože od neděle se budou kupony prodávat pouze v elektronické podobě.

Kartu Pražana, jak bývá označována, ještě nemá asi 10 000 dospělých a 8000 seniorů do 70 let. "Maximálně mohou oddálit pořízení karty o zhruba čtyři měsíce," řekl ČTK mluvčí projektu Opencard Martin Opatrný.

Papírové jízdenky se totiž prodávají s až šedesátidenním předstihem, takže ještě 13. listopadu si lze koupit čtvrtletní kupon platný od 4. ledna do 3. dubna 2011.

Novinka se dotkne jen dospělých a seniorů, nikoliv studentů od 19 do 26 let. Pro ty se Opencard stane nutností až během příštího roku, přesné datum zatím dopravní podnik neuvedl. Nicméně už nyní si mohou pořídit elektronické předplatné na této kartě dobrovolně, služby zatím využilo asi 40 procent z nich.

Cestující do 19 let věku si nemohou papírové kupony koupit už od letošního září. O Opencard, kterou nyní vlastní více než 560 000 lidí, lze kromě některých předprodejních míst požádat také přes internet, vydání trvá zhruba dva týdny a je bezplatné. Doba platnosti karty je pouze čtyři roky.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Veřejné slyšení k údajnému střetu zájmů a dotační politice EU chystají na duben senátoři

Senátní komise pro posouzení auditů Evropské komise chce koncem dubna uspořádat veřejné slyšení, které se má týkat dotační politiky EU a údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Předseda komise Zdeněk Nytra z klubu ODS ve čtvrtek řekl, že slyšení by se mělo konat 28. dubna.

Pozván na něj bude i ministerský předseda, který střet zájmů popírá a účast přímo na jednání komise odmítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy