Odbory ustoupily, odvolaly blokádu pražské magistrály

Domácí Domácí
15. 6. 2011 18:30
Místo blokád silnic se v Praze uskuteční demonstrace a pochod odborářů
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Několik stovek lidí mělo ve čtvrtek zablokovat dopravu na pražské magistrále u Národního muzea, nakonec od tohoto scénáře odboráři ustoupili. Místo toho se uskuteční pochod městem, a to z Palackého náměstí směrem k ministerstvu financí a na Hrad.

Pochod odborářů má začít hned zrána, v 8 hodin, kdy se u sídla Asociace odborových svazů sejdou i mimopražští podporovatelé akce z řad odborářů. V 9 hodin se průvod přesune Ječnou ulicí na Palackého náměstí, kde má setrvat necelou hodinu.

Do mapy průvodu si odboráři červeně zaznamenali dva klíčové úřady - ministerstvo financí, které vede Miroslav Kalousek, jenž odborům překazil pondělní stávku, a Úřad vlády. U obou sídel hodlají odboráři položit - prý jen symbolické - blokační otepi slámy.

Konec akce má nastat po poledni, tou dobou budou autobusy na odboráře podle jejich předáka Bohumíra Dufka čekat před budovou ministerstva zahraničí v areálu Pražského hradu.

Primátor Bohuslav Svoboda označil dohodu s odbory za úspěch. "Po jednání s odbory došlo k dohodě, která je pro Prahu velmi příznivá," řekl primátor a poděkoval odborářům za vstřícnost.

"Jsem velice rád, že jsme dospěli k dohodě, že není zájem blokády dělat," reagoval premiér Petr Nečas.

"Zjemnili jsme podpůrné akce, protože poptávka občanů nebyla tak veliká, abychom tuto akci uskutečnili," uvedl jeden z důvodů Dufek. Dohodu prý podpořila i ochota premiéra odložit hlasování o zdravotnických zákonech.

Dufek zatím nedokázal počet účastníků pochodu odhadnout, mohlo by se prý zapojit na 3000 lidí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 24 minutami

Při požáru vepřína na Rokycansku uhořelo 300 prasnic a 1300 selat

Škodu, způsobenou ohněm v zemědělském objektu u Kladrub na Rokycansku, hasiči předběžně odhadují na 35 milionů korun, řekl dnes jejich krajský mluvčí Petr Poncar. Na místě stále zasahují čtyři jednotky.

K požáru na severu Rokycanska vyjelo deset jednotek v neděli těsně před 23:00. "V době příjezdu první jednotky byl již objekt požárem zcela zasažen," řekl mluvčí. Hasiči se zaměřili na ochranu okolních budov, uchránili majetek za 70 milionů korun. Požár dostali pod kontrolu zhruba hodinu po půlnoci, dosud ale není zcela uhašen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy