Odbory ustoupily, odvolaly blokádu pražské magistrály

Domácí Domácí
15. 6. 2011 18:30
Místo blokád silnic se v Praze uskuteční demonstrace a pochod odborářů
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Několik stovek lidí mělo ve čtvrtek zablokovat dopravu na pražské magistrále u Národního muzea, nakonec od tohoto scénáře odboráři ustoupili. Místo toho se uskuteční pochod městem, a to z Palackého náměstí směrem k ministerstvu financí a na Hrad.

Pochod odborářů má začít hned zrána, v 8 hodin, kdy se u sídla Asociace odborových svazů sejdou i mimopražští podporovatelé akce z řad odborářů. V 9 hodin se průvod přesune Ječnou ulicí na Palackého náměstí, kde má setrvat necelou hodinu.

Do mapy průvodu si odboráři červeně zaznamenali dva klíčové úřady - ministerstvo financí, které vede Miroslav Kalousek, jenž odborům překazil pondělní stávku, a Úřad vlády. U obou sídel hodlají odboráři položit - prý jen symbolické - blokační otepi slámy.

Konec akce má nastat po poledni, tou dobou budou autobusy na odboráře podle jejich předáka Bohumíra Dufka čekat před budovou ministerstva zahraničí v areálu Pražského hradu.

Primátor Bohuslav Svoboda označil dohodu s odbory za úspěch. "Po jednání s odbory došlo k dohodě, která je pro Prahu velmi příznivá," řekl primátor a poděkoval odborářům za vstřícnost.

"Jsem velice rád, že jsme dospěli k dohodě, že není zájem blokády dělat," reagoval premiér Petr Nečas.

"Zjemnili jsme podpůrné akce, protože poptávka občanů nebyla tak veliká, abychom tuto akci uskutečnili," uvedl jeden z důvodů Dufek. Dohodu prý podpořila i ochota premiéra odložit hlasování o zdravotnických zákonech.

Dufek zatím nedokázal počet účastníků pochodu odhadnout, mohlo by se prý zapojit na 3000 lidí.

 

Právě se děje

Další zprávy